Home / SVET / Ukrajinská armáda za týždeň oslobodila obce a tisíc kilometrov štvorcových územia, Putin všetko poprel

Ukrajinská armáda za týždeň oslobodila obce a tisíc kilometrov štvorcových územia, Putin všetko poprel

9.9.2022 (Webnoviny.sk) – V priebehu niekoľkých dní po spustení prekvapivej protiofenzívy na severovýchode Ukrajiny oslobodila tamojšia armáda viac ako 20 obcí v Charkovskej oblasti. Referuje o tom web Kyiv Independent s odvolaním sa na ukrajinskú armádu.

Oslobodili mesto Balaklija

Podľa zástupcu náčelníka generálneho štábu Oleksija Hromova ukrajinské ozbrojené sily postúpili 50 kilometrov hlboko na územia okupované Ruskom pri Balakliji v Charkovskej oblasti. Napriek tomu, že armáda nepomenovala oslobodené obce, mesto Balaklija bolo potvrdená ako oslobodená ukrajinskými jednotkami.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Balaklija, Charkovská oblasť, je pod (ukrajinskou) kontrolou. Rozkaz je splnený,“ uviedli vojaci vo videu z 8. septembra, ktoré zverejnil prezident Volodymyr Zelenskyj na Telegrame. Balaklija s predvojnovou populáciou asi 30-tisíc obyvateľov je dosiaľ najväčšou obcou, ktorú Ukrajina dobyla späť.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Rusko nič nestratilo

V neskoršom videu Zelenskyj povedal, že ozbrojené sily od 1. septembra oslobodili viac ako 1000 kilometrov štvorcových ukrajinského územia. Tento údaj zahŕňa územia v Charkovskej aj Chersonskej oblasti.

Medzitým Kremeľ tvrdí, že jeho vojna proti Ukrajine pokračuje tak, ako sa pôvodne plánovalo, pričom ruský prezident Vladimir Putin v stredu 7. septembra povedal, že „Rusko nič nestratilo a nič nestratí“.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajinská armáda za týždeň oslobodila obce a tisíc kilometrov štvorcových územia, Putin všetko poprel © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Putin v prejave pravdepodobne ohlási pripojenie okupovaných území Ukrajiny k Rusku

Ruský prezident má naplánovaný prejav v oboch komorách ruského parlamentu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.