Home / SVET / Tureckú provinciu Mersin zasiahol veľký lesný požiar, evakuovať museli viac než tisíc ľudí

Tureckú provinciu Mersin zasiahol veľký lesný požiar, evakuovať museli viac než tisíc ľudí

8.9.2022 (Webnoviny.sk) – V tureckej provincii Mersin evakuovali viac ako tisíc ľudí v dôsledku veľkého lesného požiaru. Ten sa už hasičom podarilo dostať pod kontrolu

Turecký úrad pre katastrofy a mimoriadne situácie (AFAD) uviedol, že s ohňom, ktorý vypukol v okrese Gulnar a vietor ho rozfúkal aj do okresu Silifke, bojovalo najmenej 29 vrtuľníkov, 11 lietadiel a zhruba 850 hasičov.

Preventívne zatvorili diaľnicu

Podľa námestníka ministra poľnohospodárstva a lesníctva Veysela Tiryakiho oheň spálil zhruba 1 500 hektárov lesa, než sa ho podarilo dostať pod kontrolu.

Úrady nariadili preventívnu evakuáciu pre stovky domov a najmenej dva hotely. Z preventívnych dôvodov tiež podľa štátnej tlačovej agentúry Anadaolu zatvorili aj diaľnicu spájajúcu Mersin zo susednou provinciou Antalya.

Osem ľudí v dôsledku požiaru hospitalizovali, jedného vo vážnom stave, informoval minister zdravotníctva Fahrettin Koca na Twitteri.

Vláda bola terčom kritiky

Vlani v lete zasiahli plamene, ktoré živil silný vietor a horúčavy, lesy v tureckých stredomorských a egejských oblastiach a zabili najmenej osem ľudí a nespočetné množstvo zvierat.

Vláda sa stala terčom kritiky pre nedostatočnú reakciu a pripravenosť bojovať proti rozsiahlym lesným požiarom, vrátane nedostatku moderných hasičských lietadiel.

Viac k témam: Lesný požiar
Zdroj: Webnoviny.sk – Tureckú provinciu Mersin zasiahol veľký lesný požiar, evakuovať museli viac než tisíc ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Počas protestov proti mobilizácii v Rusku zatkli takmer sto ľudí, muži naďalej utekajú z krajiny

Najviac ľudí, a to 59, zadržali počas demonštrácie v meste Novosibirsk na Sibíri.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.