Home / SVET / Študent zabil svoje dve učiteľky sekerou, na súde si vypočul ten najtvrdší trest

Študent zabil svoje dve učiteľky sekerou, na súde si vypočul ten najtvrdší trest

8.9.2022 (Webnoviny.sk) – Osemnásťročného tínedžera, ktorý na strednej škole v južnom Švédsku napadol a sekerou zabil dve učiteľky, uznali vo štvrtok vinným zo spáchania dvoch vrážd a odsúdili ho na doživotie. Vo Švédsku to vo všeobecnosti znamená minimálne 20 až 25 rokov odňatia slobody, no trest možno predĺžiť.

Fabian Vidar Cederholm, ktorý bol študentom školy v treťom najväčšom švédskom meste Malmö a bol zatknutý 21. marca krátko po incidente. Mladík predtým nemal žiadny policajný záznam, ani u neho v minulosti nezaznamenali podozrivé správanie.

Súd uviedol, že Cederholm zabil učiteľky Victoriu Edströmovú a Saru Böökovú „tak, že ich na smrť rozsekal sekerou“. Sudca Johan Kvart podotkol, že Cederholm použil aj nôž.

Súd poznamenal, že páchateľ bol odsúdený na doživotie, pretože „čin bol obzvlášť bezohľadný“ a dodal, že motív nie je úplne objasnený. „Sú to dve veľmi brutálne vraždy, pri ktorých obete ťažko trpeli,“ uviedol Kvart vo vyhlásení.

Viac k témam: Doživotný trest, Súdy, Vražda
Zdroj: Webnoviny.sk – Študent zabil svoje dve učiteľky sekerou, na súde si vypočul ten najtvrdší trest © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Počas protestov proti mobilizácii v Rusku zatkli takmer sto ľudí, muži naďalej utekajú z krajiny

Najviac ľudí, a to 59, zadržali počas demonštrácie v meste Novosibirsk na Sibíri.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.