Home / SLOVENSKO / Pivovar Šariš pomôže Prešovskému kraju: V rámci grantového programu Šariš ľuďom podporí udržateľné projekty

Pivovar Šariš pomôže Prešovskému kraju: V rámci grantového programu Šariš ľuďom podporí udržateľné projekty

8.9.2022 (Webnoviny.sk) – Variť prvotriedne pivo a pomáhať rozvíjať región, v ktorom sme doma. V tomto duchu spúšťa Pivovar Šariš už 19. ročník grantového programu Šariš ľuďom na podporu miestnych komunít. Tento rok kladie dôraz na udržateľné projekty, ktoré rešpektujú prírodu a rozvíjajú kultúrne dedičstvo. Mimovládne organizácie sa o časť z celkovej sumy 16-tisíc eur môžu uchádzať do 14. októbra 2022.

Kvalita a pivný zážitok nie sú zďaleka tým jediným, čo Pivovar Šariš ponúka. Skúsení pivovarníci pri svojom podnikaní dlhodobo myslia na prírodu a zároveň sa starajú aj o komunity, ktoré sú na ňu priamo naviazané. Aj preto pokračujú v zlepšovaní života obyvateľov Prešovského kraja 19. ročníkom grantového programu Šariš ľuďom.

„V Pivovare Šariš si stále viac uvedomujeme, že prírodné bohatstvo je krehké a že ho musíme chrániť aj pre ďalšie generácie. Preto pri našom podnikaní vynakladáme veľké úsilie na to, aby sme nielen minimalizovali jeho dopady na okolitú prírodu, ale zároveň aj prispievali k pozitívnym zmenám v našom okolí – a zároveň podporili organizácie, ktoré zmýšľajú rovnako a ich projekty slúžia nielen v prospech ľudí, ale aj prírody,“ ozrejmuje Grzegorz Komora, manažér závodu Pivovar Šariš.

O finančnú podporu v grantovom programe Šariš ľuďom sa môžu mimovládne neziskové organizácie uchádzať do 14. októbra 2022. Každý zo žiadateľov môže predložiť iba jeden projekt, ktorým zabojuje o časť z celkovej sumy 16-tisíc eur. Pivovar Šariš podporí projekty zameraním na ochranu životného prostredia s ekologickým a udržateľným charakterom, rovnako ako tie na podporu a zachovanie významných miest, ktoré sú symbolmi regiónu a zároveň miestom stretávania sa. Toto smerovanie je v súlade so stratégiou udržateľnosti spoločnosti Plzeňský Prazdroj Slovensko, pod ktorú pivovar spadá.

Grantová komisia programu Šariš ľuďom zložená zo zástupcov Pivovaru Šariš, členov správnej rady Komunitnej nadácie Veľký Šariš a miestnych odborníkov pre regionálny rozvoj, vyberie projekty, ktoré získajú grantový príspevok. „Pivovar Šariš je náš dlhoročný stabilný partner, ktorému záleží na ľuďoch a regióne. Sme radi, že aj tento rok budeme môcť bok po boku podporiť ďalšie inšpiratívne projekty, ktoré uchovajú nielen dedičstvo našich predkov, ale aj prírodné krásy a podporia rozvoj v Prešovskom kraji v súlade s udržateľnosťou a ekológiou,“ hovorí Štefánia Lenzová, správkyňa Komunitnej nadácie Veľký Šariš.

Pivovar Šariš cez jeho grantový program Šariš ľuďom počas svojej existencie podporil stovky projektov celkovou sumou vo výške viac ako 350-tisíc eur, čím dlhodobo pomáha rozvíjať región. Vlani sa z ocenenia potešili napríklad OZ Peťa Kašineho s hravým edukačno-náučným chodníkom pre peších aj cyklistov v blízkosti rieky Torysa a v okolí dedinky Brezovica či projekt rekonštrukcie vyše 140-ročnej drevenice so sypancom, stajňou a studňou pod záštitou OZ Hradisko Lipany. OZ Šenviž vďaka grantu vytvorilo základ pre levočsko-čergovskú magistrálu nielen na pešiu turistiku, ale aj na zimné bežkovanie.

Podrobné informácie a formuláre k žiadostiam sa dajú stiahnuť na adrese www.sarisludom.sk.

Informačný servis

Viac k témam: Grantový program, PR, Šariš ľuďom
Zdroj: Webnoviny.sk – Pivovar Šariš pomôže Prešovskému kraju: V rámci grantového programu Šariš ľuďom podporí udržateľné projekty © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Taraba podpredsedom parlamentu? Bol by to škandál, jednoznačne tento nápad odmietol politológ Mesežnikov

Podľa politológa Grigorija Mesežnikova je problémom jednak to, že Tomáš Taraba je nezaradený poslanec a tiež jeho osobný profil.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.