Home / SLOVENSKO / Parallaxis sa stáva súčasťou skupiny Neit Group

Parallaxis sa stáva súčasťou skupiny Neit Group

8.9.2022 (Webnoviny.sk) – Neit Group vstupom do spoločnosti Parallaxis rozširuje svoje portfólio služieb v oblasti aplikačných riešení a to na platforme Salesforce, ktoré mieni dodávať na českom aj slovenskom trhu.

Skupina Neit Group dokončila investorský vstup do spoločnosti Parallaxis. Vďaka tomu rozšíri svoje portfólio o riešenia postavené na obchodnej platforme Salesforce, ktorá je zameraná na riadenie zákazníckych vzťahov, a pokrýva všetky procesy obchodu, marketingu, ecommerce, B2B a B2C.

Skupina sleduje aktuálne trendy v oblasti vývoja aplikácií, ktoré zásadne pomáhajú firmám zvýšiť ich flexibilitu a efektivitu v nasadzovaní IT riešení. Aktuálne je to prechod na cloudové technológie a smerovanie na čím viac silnejúci trend „low-code/no-code“ platforiem.

„Nárast podielu cloudových služieb je v Českej aj Slovenskej republike v posledných rokoch na vzostupe, a to pomerne rýchlo. Medzi rokmi 2014 a 2021 došlo k nárastu o 29 % v ČR a o 17 % v SR. Podiel cloudového CRM je zatiaľ nízky. V roku 2021 ho využívalo iba 7 % českých a 10 % slovenských spoločností. Toto predstavuje veľký potenciál na rozvoj riešení v oblasti obchodných a marketingových procesov a rýchlejšej digitálnej transformácie spoločností, na čom sa plánujeme v spoločnosti Parallaxis podieľať.“ hovorí Roman Karak, CEO a zakladateľ spoločnosti Parallaxis.

„Kombináciou znalostí Salesforce platformy na strane Parallaxisu a aktuálnych skúseností s dodávkou rozsiahlych IT projektov, znalostí dátových integrácií a spracovania dát v rámci skupiny Neit Group, prinesieme zákazníkom komplexné riešenia, ktoré sú nasadené v krátkom čase a dokážu sa rýchlo prispôsobiť na potreby spoločností. A to nie len v oblasti CRM ale v širokej škále biznis procesov.“ dodáva Rastislav Mičík, predseda predstavenstva Neit Group.

„Tento krok nám zabezpečí posílení postavení v oblasti poskytování cloudových služeb a low-code/no-code aplikací.” doplňuje Robert Ernest, člen predstavenstva Neit Group.

Štatistiky Eurostat

https://ec.europa.eu/eurostat/databrowser/view/isoc_cicce_use/default/table?lang=en

V roku 2014 využívalo v ČR platené cloudové služby 15 % spoločností s 10 a viac zamestnancov.
V SR 19 %.
Iba 3 % spoločností v oboch krajinách používalo cloudové CRM.
V roku 2020 používalo platené služby už 29 % spoločnosti v ČR a 26 % v SR.
V minulom roku tento počet ešte narástol a dosiahol 44 % v ČR a 36 % v SR.

O skupine Neit Group

V roku 2018 sa spojily firmy MAIND a Neit Consulting a vytvorily spoločný obchodný holding Neit Group. Spoločnosti skupiny Neit Group sa primárne zaoberajú dodávkou služieb a riešení v oblasti Business Intelligence, DWH, ODS a dátových integrácii.

Okrem toho MAIND vyvíja produkt Data Logistic Platform – DaLoP, čo je platforma na podporu práce s dátami a rýchleho vývoja aplikácii.

Neit Consulting sa zaoberá aj vývojom vlastných low-code/no-code aplikácií: Team assistant na efektívnu automatizáciu firemných procesov a Regina na zjednodušenie výkazníctva finančných inštitúcií smerom k centrálnym bankám.

Informačný servis

Viac k témam: PR, Saleforce
Zdroj: Webnoviny.sk – Parallaxis sa stáva súčasťou skupiny Neit Group © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Mimovládky doručili do parlamentu petíciu za zmenu paragrafu 363, nepozdáva sa im rušenie obvinení zo strany Žilinku

Pod výzvu na zmenu paragrafu 363 Trestného poriadku mimovládne organizácie vyzbierali takmer 25-tisíc podpisov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.