Home / SLOVENSKO / Uhrík sa pridá k Ficovi na veľkom proteste, vláde chce ukázať, že ľudia nesúhlasia so zdražovaním

Uhrík sa pridá k Ficovi na veľkom proteste, vláde chce ukázať, že ľudia nesúhlasia so zdražovaním

7.9.2022 (Webnoviny.sk) – Hnutie Republika sa pridáva k výzve predsedu strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) Roberta Fica na veľký protest, ktorý sa uskutoční 19. septembra.

Prostredníctvom sociálnej siete i tlačovej správy o tom informoval predseda hnutia Milan Uhrík, ktorý tým chce ukázať vláde, že ľudia nesúhlasia so zdražovaním.

Pripájajú sa ako prví

„Všetci si uvedomujeme, že táto vláda musí skončiť. A že sa to dá dosiahnuť len spoločnou opozičnou prácou a spojením síl. Verejne sa teda ako prví pridávame k výzve,“ povedal Uhrík, ktorý dodal, že sa skontaktuje s Ficom, aby naplánovali protest, ktorý bude mať zmysel.

Fico na tlačovej konferencii oslovil celú opozíciu a vyzval ju, aby 19. septembra zorganizovali veľké protestné zhromaždenie v Bratislave, a hovorili o tom, ako sa vláda nestará o ľudí.

Silová demokratická metóda

Dodal, že je ochotný komunikovať aj s nepolitickými štruktúrami. Mal by sa tým vytvoriť priestor na vyjadrenie názoru.

Tam, kde zlyhávajú ústavné mechanizmy, vrátane referenda, musia podľa predsedu Smeru nastúpiť protesty ako silová demokratická metóda.

Viac k témam: Protest, Zdražovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Uhrík sa pridá k Ficovi na veľkom proteste, vláde chce ukázať, že ľudia nesúhlasia so zdražovaním © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Taraba podpredsedom parlamentu? Bol by to škandál, jednoznačne tento nápad odmietol politológ Mesežnikov

Podľa politológa Grigorija Mesežnikova je problémom jednak to, že Tomáš Taraba je nezaradený poslanec a tiež jeho osobný profil.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.