Home / SLOVENSKO / V Trnave zrazila vodička štyri školáčky, odignorovala červené znamenie na semafore

V Trnave zrazila vodička štyri školáčky, odignorovala červené znamenie na semafore

5.9.2022 (Webnoviny.sk) – Hneď v prvý deň nového školského roka zrazilo osobné auto na priechode pre chodcov na Hlbokej ulici v Trnave štyri školáčky.

Šoférka prešla na červenú

Ako informovala trnavská polícia, 48-ročná vodička strieborného Peugeotu 206 nerešpektovala červené svetlo na semafore. Polícia jej dychovou skúškou alkohol nezistila. Presné príčiny a okolnosti nehody polícia naďalej vyšetruje.

Dve štrnásťročné dievčatá utrpeli pri nehode povrchové zranenia, tretia ich rovesníčka skončila v rukách záchranárov, ktorí ju so zraneniami previezli do trnavskej nemocnice.

Štvrtá spolužiačka vyviazla bez zranení. Dopravní policajti odstavili okolo obeda premávku na Hlbokej ulici a dopravu presmerovali cez iné ulice.

Opatrnosť na prechodoch

Polícia upozorňuje vodičov, aby najmä v blízkosti priechodov pre chodcov zvýšili opatrnosť, rešpektovali dopravné značenie a umožnili chodcom bezpečne prejsť cez cestu.

Zároveň apeluje na rodičov, aby upozornili školákov, aby v záujme vlastnej bezpečnosti a zdravia, prechádzali cez cestu až v momente, keď si ich vodič za volantom všimne.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Dopravná nehoda, Žiaci
Zdroj: Webnoviny.sk – V Trnave zrazila vodička štyri školáčky, odignorovala červené znamenie na semafore © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Opera SND zaviedla zvýhodnené detské vstupenky. Platia až do 18 rokov

Opera Slovenského národného divadla zaviedla detskú vstupenku. Deti a mladí diváci do 18 rokov budú mať zvýhodnené vstupné na večerné operné predstavenia vo všetkých kategóriách.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.