Home / SVET / Pražské ulice zaplnili desiatky tisíc demonštrantov. Vládu vyzvali, aby akútne riešila vysoké ceny energií (video)

Pražské ulice zaplnili desiatky tisíc demonštrantov. Vládu vyzvali, aby akútne riešila vysoké ceny energií (video)

3.9.2022 (Webnoviny.sk) – V českom hlavnom meste na Václavskom námestí sa v sobotu popoludní uskutočnila demonštrácia proti vláde premiéra Petra Fialu.

Rast cien energií

Podľa policajných odhadov sa na proteste zišlo približne 70-tisíc ľudí. Na demonštrantov dohliadajú stovky policajtov. Informuje o tom spravodajský portál TN.cz.

„Cieľom našej demonštrácie je nutnosť zmeny. Hlavne v riešení otázok cien a energií, predovšetkým elektrickej energie a plynu, ktoré spôsobia deštrukciu nášho hospodárstva už tohto roku na jeseň,“ povedal jeden z organizátorov zhromaždenia Jiří Havel.

Fiala odmietol diskusiu

„My sme vyzvali pána Fialu, aby s nami rokoval, ale bohužiaľ nemáme nijakú odpoveď. Takže budeme tlačiť na to, aby táto vláda skončila. Budeme chcieť jej demisiu,“ dodal.

Na schodoch pri Národnom múzeu vedľa Václavského námestia v Prahe stoja desiatky odporcov demonštrácie s vlajkami NATO a Európskej únie.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Ceny energií, Demonštrácia, Nárast cien, Protest
Zdroj: Webnoviny.sk – Pražské ulice zaplnili desiatky tisíc demonštrantov. Vládu vyzvali, aby akútne riešila vysoké ceny energií (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Putin v prejave pravdepodobne ohlási pripojenie okupovaných území Ukrajiny k Rusku

Ruský prezident má naplánovaný prejav v oboch komorách ruského parlamentu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.