Home / SVET / Lavrov: Ohrozenie našich mierových síl v Podnestersku budeme považovať za útok na Rusko

Lavrov: Ohrozenie našich mierových síl v Podnestersku budeme považovať za útok na Rusko

1.9.2022 (Webnoviny.sk) – Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov vo štvrtok varoval Moldavsko, že akékoľvek kroky, ktoré by boli ohrozením ruských mierových síl v separatistickom regióne Podnestersko, by Moskva považovala za útok na Rusko.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Vyjadril sa takto v prejave na Moskovskom štátnom inštitúte medzinárodných vzťahov. Rusko má svoje mierové sily v Podnestersku odvtedy, ako sa v roku 1992 skončila trojmesačná vojna, v ktorej Moldavsko stratilo kontrolu nad regiónom.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

V apríli sa napätie v Moldavsku zvýšilo po sérii explózii v Podnestersku. „Každý by mal chápať, že akékoľvek činy, ktoré zvýšia hrozbu pre bezpečnosť našich vojakov budú považované v súlade s medzinárodným právom za útok na Ruskú federáciu,“ povedal Lavrov.

Viac k témam: Podnestersko, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Lavrov: Ohrozenie našich mierových síl v Podnestersku budeme považovať za útok na Rusko © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ukrajinská armáda v Chersonskej oblasti napreduje, ruskí vojaci nie sú dobre pripravení a “plnia rolu potravy pre delá“

Ako uviedlla hovorkyňa armády, ozbrojeným zložkám sa v októbri podarilo oslobodiť už viac ako 400 kilometrov štvorcových Chersonskej oblasti

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.