Home / SVET / Putinovi by mala byť zakázaná účasť na samite G20. Musíme mu poslať odkaz, že pri stole nemá miesto, tvrdí Rishi Sunak

Putinovi by mala byť zakázaná účasť na samite G20. Musíme mu poslať odkaz, že pri stole nemá miesto, tvrdí Rishi Sunak

19.8.2022 (Webnoviny.sk) – Kandidát na post lídra britskej Konzervatívnej strany Rishi Sunak vyhlásil, že ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi by pre vojnu na Ukrajine nemali umožniť účasť na zasadaní organizácie G20, ktoré bude v novembri na indonézskom ostrove Bali. Sunak sa takto vyjadril v piatok po tom, ako Putin potvrdil, že sa na samite G20 zúčastní. Informuje o tom portál news.sky.com.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Naši partneri v rámci G20 a spojenci majú kolektívnu zodpovednosť pri odmietnutí odporného správania sa Putina,“ povedal Sunakov hovorca. „Sedieť s ním pri jednom stole nie je dosť dobré, keď je zodpovedný za zabíjanie detí, zatiaľ čo spia vo svojich posteliach. Musíme poslať Putinovi silný odkaz, že nemá pri stole miesto, ak a kým neskočí svoju ilegálnu vojnu na Ukrajine,“ dodal.

Indonézia, ktorá tento rok predsedá organizácii G20, čelí tlaku zo strany západných krajín, aby pre ruskú vojnu na Ukrajine zrušila pozvanie Putina. Indonézia na samit G20 pozvala aj ukrajinského lídra Volodymyra Zelenského.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Putinovi by mala byť zakázaná účasť na samite G20. Musíme mu poslať odkaz, že pri stole nemá miesto, tvrdí Rishi Sunak © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Nobelovu cenu za mier si odnášajú aktivisti z Ukrajiny, Bieloruska a Ruska. Oživili víziu mieru a bratstva (foto+video)

Ocenenie získali aktivista Ales Bjaljacki a ľudskoprávne organizácie Memorial a Centrum pre občianske slobody.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.