Home / SLOVENSKO / Strana SOM Slovensko tiež ponúkne kandidátov do nadchádzajúcich volieb, spĺňať by mali dve veci

Strana SOM Slovensko tiež ponúkne kandidátov do nadchádzajúcich volieb, spĺňať by mali dve veci

19.8.2022 (Webnoviny.sk) – Strana obcí a miest – SOM Slovensko začína zhromažďovať kandidátov na starostov, primátorov alebo poslancov do orgánov miest, obcí a samosprávnych krajov.

Ako strana informovala v tlačovej správe, Ministerstvo vnútra SR totiž zapísalo jej štatutára, ktorým je starosta bratislavskej Záhorskej Bystrice a predseda Regionálneho združenia starostov Bratislavy Jozef Krúpa. Tým strana splnila potrebné náležitosti pre účasť vo voľbách.

„Zaujímame sa hlavne o dve veci – aby kandidáti mali na svoju prácu potrebné odborné predpoklady a zároveň, aby boli ľudsky či morálne bezúhonní,“ uviedla podpredsedníčka strany Zdenka Zaťovičová.

Ambíciou strany s celoslovenskou pôsobnosťou má byť podľa zakladateľov prenesenie kompetentných ľudí z regiónov do celoslovenskej politiky.

Viac k témam: Komunálne voľby, Župné voľby
Zdroj: Webnoviny.sk – Strana SOM Slovensko tiež ponúkne kandidátov do nadchádzajúcich volieb, spĺňať by mali dve veci © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Fico by chcel predčasné voľby na jar, ale má aj náhradný termín. Politikov vyzýva k rokovaniam o novele ústavy (video)

Predseda Smeru-SD tvrdí, že táto novelizácia je základným predpokladom na to, aby sa mohli uskutočniť predčasné parlamentné voľby.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.