Home / SLOVENSKO / V Levoči sa koná tradičná púť na Mariánsku horu, počas víkendu platia v meste dopravné obmedzenia

V Levoči sa koná tradičná púť na Mariánsku horu, počas víkendu platia v meste dopravné obmedzenia

2.7.2022 (Webnoviny.sk) – V súvislosti s púťou na Mariánsku horu čakajú návštevníkov Levoče počas víkendu dopravné obmedzenia. Upravený dopravný režim platí od soboty 2. júla od 06:00 ráno a ukončenie sa predpokladá v nedeľu 3. júla o 16:00.

Ako informuje prešovská krajská polícia na sociálnej sieti, počas obmedzení sú v meste uzatvorené miestne komunikácie – ulica Športovcov, Ovocinárska, Sadová, Kláštorská, Košická a Námestie Majstra Pavla.

Posilnené spoje MHD

V dopravnom smere od Levočskej doliny do Levoče, v úseku od križovatky s miestnou komunikáciou ulice V. Greschika po križovatku s ulicou Športovcov, je pravý jazdný pruh vyhradený pre parkovanie autobusov.

V čase konania Mariánskej púte sú v meste Levoča posilnené spoje mestskej hromadnej dopravy a je zabezpečená kyvadlová doprava medzi železničnou stanicou a Sadovou ulicou.

Všetky verejné parkoviská sú vyznačené dočasným dopravným značením. Na starom ihrisku na Potočnej ulici je vytvorené záchytné parkovisko pre návštevníkov púte.

„Každoročne sa tejto púte zúčastňujú státisíce pútnikov. Vodičov preto žiadame, aby sa vyzbrojili trpezlivosťou, zvýšili opatrnosť a dôsledne dodržiavali pokyny príslušníkov polície a organizátorov podujatia,“ dodala polícia.

Program odkazuje na rodinu

Levočská púť sa po dvoch rokoch koná v bežnom rozsahu, ako tomu bolo naposledy v roku 2019.

Program tohtoročnej púte na Mariánsku horu odkazuje na Rok rodiny, ktorý vyhlásil pápež František a 10. ročník Svetového stretnutia rodín, ktoré sa konalo v dňoch 22. až 26. júna v Ríme.

V tomto roku si na cirkevnom podujatí pripomínajú aj 100 rokov od konsekrácie Baziliky na Mariánskej hore Jánom Vojtaššákom.

Viac k témam: Levočská púť, Mariánska hora
Zdroj: Webnoviny.sk – V Levoči sa koná tradičná púť na Mariánsku horu, počas víkendu platia v meste dopravné obmedzenia © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Muž kráčajúci po ceste vedľa bicykla neprežil zrážku s autom. Polícia bude zisťovať, kto pochybil (foto)

Začaté bolo trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.