Home / EKONOMIKA / Kaliningrad potrebuje plán pre pohyb tovarov, zhodujú sa Únia a Rusko, nákladnú dopravu blokujú sankcie

Kaliningrad potrebuje plán pre pohyb tovarov, zhodujú sa Únia a Rusko, nákladnú dopravu blokujú sankcie

30.6.2022 (Webnoviny.sk) – Európska únia (EÚ) a Rusko sa zhodujú na tom, že je nutné prísť s plánom týkajúcim sa pohybu tovarov medzi Ruskom a jeho exklávou Kaliningrad. Vo štvrtok to na tlačovej konferencii povedal poľský premiér Mateusz Morawiecki, informuje spravodajský portál Sky News.

Ruský Kaliningrad so zhruba 430-tisíc obyvateľmi sa nachádza medzi Poľskom a Litvou. Na základe sankcií EÚ je od 17. júna odrezaný od časti nákladnej dopravy zo zvyšku Ruska.

Európski predstavitelia však rokujú o výnimke pre toto územie zo sankcií, ktoré zasiahli hlavne priemyselný tovar, ako napríklad oceľ.

„Obe strany dospeli k záveru, že stojí za to dohodnúť sa na pláne, ktorý neporuší de facto implementáciu sankcií, pretože, úprimne povedané, Kaliningradská oblasť je veľmi malá časť Ruska,“ skonštatoval Morawiecki.

Viac k témam: Kaliningrad, Sankcie proti Rusku
Zdroj: Webnoviny.sk – Kaliningrad potrebuje plán pre pohyb tovarov, zhodujú sa Únia a Rusko, nákladnú dopravu blokujú sankcie © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Rebríček najbohatších Slovákov: Prvú trojku uzatvárajú Tkáčovci z J&T a z nováčikov sú najvyššie Rosinovci

Už 10. rebríček najbohatších Slovákov magazínu Forbes obsahuje aj viacero nováčikov. Celkovo sa rozšíril o šesť priečok na 38 miest.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.