Home / šport / Cyklistika / Dánski policajti vykonali raziu v tíme Bahrain Victorious pred Tour de France, prehľadali hotelové izby aj autá

Dánski policajti vykonali raziu v tíme Bahrain Victorious pred Tour de France, prehľadali hotelové izby aj autá

30.6.2022 (Webnoviny.sk) – Dánska polícia v noci na štvrtok uskutočnila akciu, počas ktorej prehľadala hotel s výpravou tímu Bahrain Victorious. Informuje o tom dánsky Ekstrabladet.

Dáni tak spravili na žiadosť francúzskych orgánov iba deň pred začiatkom 109. ročníka prestížnej Tour de France, ktorú otvoria tri etapy v Dánsku od piatka do nedele. Uvedené zoskupenie už začiatkom týždňa podstúpilo akciu francúzskej polície, ktorá prehľadala domovy pretekárov a zamestnancov stajne.

Razia týkajúca sa dopingu

V tomto tíme sa razia konala aj počas minuloročnej Tour, šlo o vyšetrovanie dopingu. Prokurátor v Marseille zodpovedný za prípad vtedy uviedol, že bolo začaté predbežné vyšetrovanie zamerané na členov tejto stajne v dôsledku získania, prepravy, držby či aplikovania látok a metód, ktoré nesú známky zakázaného postupu pre športovcov bez lekárskeho zdôvodnenia.

Tím podotkol, že toto vyšetrovanie neprinieslo žiadne výsledky, ale „pokračuje tesne pred začiatkom najdôležitejších cyklistických pretekov Tour de France a poškodzuje reputáciu jednotlivcov a značky Bahrain Victorious“.

Prehľadané izby aj autá

„Polícia prišla približne o šiestej ráno a na základe súdneho príkazu začala konať,“ informoval o štvrtkovej akcii manažér kodanského hotela Jeroen Bishop. Strážcovia zákona najprv odmietli komentovať celú situáciu, neskôr však prezradili, že prehľadali hotelové izby tímu aj všetky vozidlá zoskupenia.

„V súvislosti s vyšetrovaním francúzskej polície sme dostali žiadosť a prehľadali sme hotelové izby. Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie o výsledkoch akcie budeme informovať francúzsku stranu a nateraz neposkytneme ďalšie komentáre,“ uviedol policajný inšpektor Dannie Rise.

Tím s políciou spolupracoval

Lídrami stajne Bahrain Victorious na tohtoročnej Tour de France budú Jack Haig a Damiano Caruso. V tíme budú aj Kamil Gradek, Matej Mohorič, Luis León Sánchez, Dylan Teuns, Jan Tratnik a Fred Wright.

Zástupcovia zoskupenia ku štvrtkovej akcii len krátko uviedli: „Po pondelkovej policajnej prehliadke domovov našich zamestnancov a jazdcov naše hotelové izby v Kodani vo štvrtok ráno prehľadala dánska polícia na základe požiadavky tej francúzskej. Okrem izieb jazdcov a členov realizačného tímu boli predmetom prehliadok aj naše vozidlá. Tím s políciou spolupracoval, prehliadky trvali spolu približne dve hodiny.“

Viac k témam: dánska polícia, Tour de France 2021
Zdroj: Webnoviny.sk – Dánski policajti vykonali raziu v tíme Bahrain Victorious pred Tour de France, prehľadali hotelové izby aj autá © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Sagan si „Okolo Slovenska“ nezajazdí, istá je však účasť štyroch elitných tímov aj Cavendisha (video)

Peter Sagan z francúzskeho tímu TotalEnergies sa po pretekoch v Kanade (9. a 11.9.) presunie do Austrálie, kde pred majstrovstvami sveta vo Wollongongu absolvuje aklimatizáciu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.