Home / SVET / Rusko podľa prezidenta Macrona nemôže a nemalo by vyhrať vojnu na Ukrajine

Rusko podľa prezidenta Macrona nemôže a nemalo by vyhrať vojnu na Ukrajine

28.6.2022 (Webnoviny.sk) – Francúzsky prezident Emmanuel Macron v utorok povedal, že Rusko „nemôže a nemalo by vyhrať“ vojnu na Ukrajine.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Povedal to na záver summitu skupiny G7 v Nemecku, pričom zdôraznil, že skupina siedmich popredných ekonomík sveta bude podporovať Ukrajinu a zachová sankcie proti Rusku, „pokiaľ to bude potrebné, a s potrebnou intenzitou“.

Macronove slová prišli deň po tom, ako ruské sily raketami zaútočili na nákupné centrum v ukrajinskom Kremenčuku, pričom zabili najmenej 18 civilistov. Podľa ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského bolo v nákupnom centre v čase útoku viac ako tisíc nakupujúcich a zamestnancov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Gubernátor Poltavskej oblasti Dmytro Lunin uviedol, že ďalších 59 osôb vyhľadalo lekársku pomoc, pričom 25 z nich hospitalizovali. Poltavská oblasť vyhlásila na utorok deň smútku za obete útoku.

Viac k témam: Francúzsky prezident, rusko-ukrajinský konflikt, Sankcie proti Rusku, Summit G7, Ukrajinský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusko podľa prezidenta Macrona nemôže a nemalo by vyhrať vojnu na Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Šéf Medzinárodnej agentúry pre atómovú energiu vycestuje do Moskvy, aby prediskutoval jadrovú bezpečnosť

Rafael Grossi objasnil, že do Ruska vycestuje čoskoro a verí, že rozhovory, ktoré sa tam uskutočnia, budú na „veľmi vysokej úrovni“.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.