Home / šport / Cyklistika / Polícia si pred začiatkom Tour de France posvietila na tím Bahrain Victorious, prehľadala domovy jazdcov a zamestnancov

Polícia si pred začiatkom Tour de France posvietila na tím Bahrain Victorious, prehľadala domovy jazdcov a zamestnancov

28.6.2022 (Webnoviny.sk) – Krátko pred odchodom na prestížne cyklistické podujatie Tour de France polícia prehľadala domovy pretekárov a zamestnancov tímu Bahrain Victorious.

Informovala o tom spomenutá cyklistická stajňa, pričom uviedla, že má pocit, že načasovanie domových prehliadok bolo „zamerané na úmyselné poškodenie reputácie zoskupenia“.

Vyšetrovanie dopingu

V tíme Bahrain Victorious sa počas minuloročnej Tour de France uskutočnila razia francúzskej polície v rámci vyšetrovania dopingu.

Prokurátor v Marseille zodpovedný za prípad vtedy uviedol, že bolo začaté predbežné vyšetrovanie zamerané na členov tejto stajne v dôsledku získania, prepravy, držby či aplikovania látok a metód, ktoré nesú známky zakázaného postupu pre športovcov bez lekárskeho zdôvodnenia.

Poškodí sa reputácia značky

Tím podotkol, že toto vyšetrovanie neprinieslo žiadne výsledky, ale „pokračuje tesne pred začiatkom najdôležitejších cyklistických pretekov Tour de France a poškodzuje reputáciu jednotlivcov a značky Bahrain Victorious“.

Tohtoročná edícia „starej dámy“ sa začne v piatok 1. júla a potrvá do nedele 24. júla. Úvodné tri etapy sa uskutočnia v Dánsku. Lídrami tímu Bahrain Victorious budú Jack Haig a Damiano Caruso. V tíme budú aj Kamil Gradek, Matej Mohorič, Luis León Sánchez, Dylan Teuns, Jan Tratnik a Fred Wright.

Viac k témam: Domová prehliadka, Tour de France 2022
Zdroj: Webnoviny.sk – Polícia si pred začiatkom Tour de France posvietila na tím Bahrain Victorious, prehľadala domovy jazdcov a zamestnancov © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Grand Prix Prešov privíta cyklistov z 13 krajín, predstaví sa kompletná slovenská cyklistická elita

Podujatie sa uskutoční v nedeľu 28. a pondelok 29. augusta na jedinom slovenskom cyklistickom velodróme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.