Home / SVET / Vodca bosnianskych Srbov Dodik dúfa v návrat Trumpa k moci v USA, má za sebou aj stretnutie s Putinom

Vodca bosnianskych Srbov Dodik dúfa v návrat Trumpa k moci v USA, má za sebou aj stretnutie s Putinom

27.6.2022 (Webnoviny.sk) – Vodca bosnianskych Srbov Milorad Dodik v nedeľu povedal, že dúfa, že bývalý prezident Spojených štátov amerických Donald Trump sa vráti k moci. Zároveň poznamenal, že Srbi „počkajú na vhodné globálne okolnosti“, aby dosiahli svoj cieľ odtrhnutia sa od Bosny a Hercegoviny, ktorú označil za „neudržateľný štát“.

Trump sa počas svojho pôsobenia v Bielom dome len zriedka vyjadroval proti neustálym pokusom bosnianskych Srbov o destabilizáciu Bosny a Hercegoviny.

Dodik sa začiatkom tohto mesiaca stretol v Rusku s tamojším prezidentom Vladimirom Putinom a v nedeľu povedal, že je na toto stretnutie hrdý. „Povedal mi len jednu vec: ´Neopúšťame našich priateľov´. Sú to Rusi, ktorí nám neublížili,“ povedal Dodik.

Rusko podporuje Dodika, ktorý čelí sankciám USA a Británie za podkopávanie mierovej dohody z roku 1995. Tá ukončila vojnu, v ktorej zomrelo viac ako 100-tisíc ľudí a milióny zostali bez domova.

Zdroj: Webnoviny.sk – Vodca bosnianskych Srbov Dodik dúfa v návrat Trumpa k moci v USA, má za sebou aj stretnutie s Putinom © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Holandsko zvýši vojenskú podporu Ukrajine a podporí aj nové sankcie proti Rusku

Holandský premiér sa vyjadril v čase, v ktorom ruský prezident Vladimir Putin prikázal čiastočnú mobilizáciu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.