Home / SLOVENSKO / SaS chce zvolanie mimoriadneho bezpečnostného výboru, dôvodom je podpálenie auta politika Kaplana (video)

SaS chce zvolanie mimoriadneho bezpečnostného výboru, dôvodom je podpálenie auta politika Kaplana (video)

25.6.2022 (Webnoviny.sk) – Strana Sloboda a Solidarita (SaS) bude žiadať o zvolanie mimoriadneho bezpečnostného výboru parlamentu. Dôvodom je podpálenie auta Milana Kaplana, ktorý je aktivistom a kandidátom na post primátora Michaloviec. Informoval o tom  z komunikačného oddelenia SaS.

Podľa okresného predsedu SaS v Michalovciach Radovana Geciho bola motívom s najväčšou pravdepodobnosťou politická práca Kaplana. „Podpáliť auto komunálnemu politikovi, v deň narodenín jeho dcérky, je jasný odkaz s cieľom zastrašiť každého, kto bude bojovať za spravodlivosť,“ uviedla SaS.

Na mimoriadnom bezpečnostnom výbore parlamentu by sa mal podľa SaS zúčastniť aj minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) a prezident policajného zboru Štefan Hamran.

„Milan Kaplan je aktivista a regionálny politik známy tým, že dlhé roky odvážne poukazuje na porušovanie zákonov, klientelizmus a korupciu v regióne. Je to slušný človek, ktorý si zaslúži plnú podporu nás všetkých,” povedala predsedníčka poslaneckého klubu SaS Anna Zemanová a dodala, že bude na ministra vnútra a policajného prezidenta apelovať, aby vyšetrenie tohoto prípadu patrilo medzi priority.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Zdroj: Webnoviny.sk – SaS chce zvolanie mimoriadneho bezpečnostného výboru, dôvodom je podpálenie auta politika Kaplana (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Taraba podpredsedom parlamentu? Bol by to škandál, jednoznačne tento nápad odmietol politológ Mesežnikov

Podľa politológa Grigorija Mesežnikova je problémom jednak to, že Tomáš Taraba je nezaradený poslanec a tiež jeho osobný profil.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.