Home / EKONOMIKA / Ministerstvo dopravy podporí domáci cestovných ruch dotáciami aj tento rok, rozdelí vyše 8 miliónov eur

Ministerstvo dopravy podporí domáci cestovných ruch dotáciami aj tento rok, rozdelí vyše 8 miliónov eur

24.6.2022 (Webnoviny.sk) – Ministerstvo dopravy a výstavby SR (MDV) poskytne v tomto roku na podporu rozvoja domáceho cestovného ruchu a na propagáciu v zahraničí dotácie v objeme približne 8,4 milióna eur.

Zmluvy o tom podpísalo v piatok s 38 oblastnými a 7 krajskými organizáciami cestovného ruchu. Ministerstvo o tom informovalo na sociálnej sieti.

Reklama v prospech Slovenska

Rezortná štátna tajomníčka Katarína Bruncková (nom. Sme rodina) informovala, že ide o osobitnú schému, na základe ktorej každoročne ministerstvo poskytuje finančné prostriedky vo forme kapitálových a bežných výdavkov pre krajské a oblastné organizácie cestovného ruchu.

„Tieto prostriedky by mali byť efektívne využité na to, aby sa budovala a podporovala turistická infraštruktúra, marketing a reklama v prospech Slovenska a slovenského produktu práve cez tieto organizácie. A takisto, aby si organizácie mohli uhrádzať časť svojich bežných výdavkov,“ povedala Bruncková.

Verí, že všetky prostriedky budú využité na realizáciu aktivít, bude priaznivá letná aj zimná sezóna a rozvoju cestovného ruchu nebude nič brániť.

Produkty musia nastaviť správne

„S jednotlivými organizáciami cestovného ruchu plánujeme tento rok veľmi intenzívnu komunikáciu, aby sme nastavili ich budúce produkty a projekty pre nasledujúce obdobie správne, aby boli udržateľné a prinášali v danom regióne potenciál pre rozvoj cestovného ruchu,“ uviedol generálny riaditeľ sekcie cestovného ruchu na ministerstve dopravy Tomáš Ondrčka.

Na základe poznatkov zo zahraničia podľa neho sa mimoriadny dôraz kladie na rozvoj turistického produktu v regiónoch.

„To považujeme za maximálnu prioritu. Následne je dôležité na úrovni marketingovej agentúry prezentovať krajinu na zahraničných trhoch ako celok,“ dodal Ondrčka.

Viac k témam: Cestovný ruch, Dotácie, propagácia, Turizmus
Zdroj: Webnoviny.sk – Ministerstvo dopravy podporí domáci cestovných ruch dotáciami aj tento rok, rozdelí vyše 8 miliónov eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Lexmann: Výška spoluúčasti v čerpaní eurofondov nemôže deliť naše mestá a obce

Podľa europoslankyne je rozumnejšie umožniť im čerpať fondy bez spoluúčasti, ako vracať nevyčerpané fondy späť do Bruselu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.