Home / SVET / Vodca Rusmi anektovaného Krymu obvinil Ukrajincov, že útočia na vrtné plošiny v Čiernom mori

Vodca Rusmi anektovaného Krymu obvinil Ukrajincov, že útočia na vrtné plošiny v Čiernom mori

20.6.2022 (Webnoviny.sk) – Vodca Ruskom anektovaného ukrajinského regiónu Krym Sergej Aksenov obvinil ukrajinské sily, že sa zameriavajú na vrtné plošiny v Čiernom mori. Informuje o tom spravodajský web CNN.

„Dnes o 8:00 ráno nepriateľ zaútočil na naše vrtné plošiny Čornomorneftegaz. Som v kontakte s kolegami z ministerstva obrany Ruskej federácie a FSB. Pracujeme na záchrane ľudí,“ napísal Aksenov v pondelok na Telegrame.

Ukrajinci správy nekomentovali

Podľa Aksenova bolo po raketovom útoku zachránených päť ľudí, z ktorých traja boli zranení. Naďalej podľa neho pokračuje pátranie a záchrana zvyšných pracovníkov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Televízia CNN sa v súvislosti s ruským tvrdením obrátila na veliteľstvo ukrajinských síl na juhu krajiny, ktoré však správy odmietlo komentovať.

Plošiny slúžia aj na prieskum

Rusko sa zmocnilo dvoch ukrajinských vrtných plošín, Petro Godovanec a Ukrajina, v marci 2014, keď Moskva anektovala polostrov Krym.

Plošiny slúžia nielen na vŕtanie, ale aj na prieskum a v roku 2015 ich Rusi presunuli do plynového poľa Halicynske, ktoré leží 130 kilometrov od ukrajinského mesta Odesa.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Vodca Rusmi anektovaného Krymu obvinil Ukrajincov, že útočia na vrtné plošiny v Čiernom mori © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Čierna Hora vyhostila šiestich ruských diplomatov, dôvodom majú byť porušenia Viedenských dohovorov

Čiernohorský rezort zahraničia zároveň odmietol poskytnúť bližšie podrobnosti. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.