Home / SVET / Polícia zatkla v prípade vraždy britského novinára v Amazónii už troch ľudí

Polícia zatkla v prípade vraždy britského novinára v Amazónii už troch ľudí

19.6.2022 (Webnoviny.sk) – Brazílska federálna polícia oznámila, že v súvislosti so smrťou britského novinára Doma Phillipsa a brazílskeho experta na domorodé obyvateľstvo Bruna Pereiru zatkla troch ľudí. Pozostatky oboch mužov našli tento týždeň v odľahlej časti Amazónie, pričom podľa pitvy bola táto dvojica zastrelená.

Priznal sa miestny rybár

Oboch naposledy videli 5. júna, keď sa plavili loďou po rieke Itaquai, blízko vstupu do domorodé územie Valle del Javari blízko hraníc s Peru a Kolumbiou. Pozostatky sa našli v stredu po tom, ako sa rybár Amarildo da Costa de Oliveira priznal, že zabil 57-ročného Phillipsa aj o 16 rokov mladšieho Pereiru.

Priviedol políciu na miesto, kde sa pozostatky našli. Policajtom povedal, že na spáchanie trestného činu použil strelnú zbraň.

Nelegálny rybolov v rezervácii

Úrady uviedli, že hlavná línia policajného vyšetrovania poukázala na medzinárodnú sieť, ktorá platí chudobným rybárom za nelegálny rybolov v rezervácii Valle del Javari, ktorá je druhým najväčším domorodým územím Brazílie.

Pereira, ktorý predtým viedol miestny úrad federálnej domorodej agentúry, známej ako FUNAI, sa zúčastnil na niekoľkých operáciách proti nezákonnému rybolovu. Ten majú v tejto oblasti povolený iba miestni domorodci.

Viac k témam: Vražda novinára, Vyšetrovanie, Zatknutie
Zdroj: Webnoviny.sk – Polícia zatkla v prípade vraždy britského novinára v Amazónii už troch ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Čierna Hora vyhostila šiestich ruských diplomatov, dôvodom majú byť porušenia Viedenských dohovorov

Čiernohorský rezort zahraničia zároveň odmietol poskytnúť bližšie podrobnosti. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.