Home / SVET / Johnson varoval pred rizikom „ukrajinskej únavy“, podľa premiéra im treba ukazovať podporu aj naďalej

Johnson varoval pred rizikom „ukrajinskej únavy“, podľa premiéra im treba ukazovať podporu aj naďalej

18.6.2022 (Webnoviny.sk) – Britský premiér Boris Johnson varuje pred rizikom „ukrajinskej únavy“, ktorá v priebehu vojny nastáva po celom svete. Ako referuje spravodajský web BBC, podľa Johnsona musí Británia naďalej ukazovať, že podporuje Ukrajinu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Rusi sa posúvajú vpred palec po palci a je pre nás životne dôležité, aby sme ukázali, že Ukrajina môže vyhrať a vyhrá,“ povedal Johnson. Tvrdí, že v „behu na dlhú trať“ treba ukázať, že Ukrajine „dávame strategickú odolnosť“, ktorú potrebuje.

Johnson vraví, že by to bola „katastrofa“, ak by ruský prezident Vladimir Putin dokázal získať Donbas a mestá na juhu Ukrajiny. Dodal, že Londýn podporuje Ukrajincov v ich ambícii vyhnať Rusov zo všetkých oblastí, ktoré od 24. februára získali pod svoju kontrolu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Donbas, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Johnson varoval pred rizikom „ukrajinskej únavy“, podľa premiéra im treba ukazovať podporu aj naďalej © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Francúzski poslanci bojujú za práva žien, chcú zakotviť v ústave právo na interrupciu

Právo na interrupciu vo Francúzsku je už zakotvené v zákone z roku 1975, ktorý sa týka dobrovoľného ukončenia tehotenstva v právnom rámci, ktorý dekriminalizoval interrupcie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.