Home / SVET / Mariupoľ sa ocitol podľa starostu v stredoveku, ľudia si perú v kalužiach na ulici a narastá riziko šírenia chorôb

Mariupoľ sa ocitol podľa starostu v stredoveku, ľudia si perú v kalužiach na ulici a narastá riziko šírenia chorôb

17.6.2022 (Webnoviny.sk) – Podmienky v Ruskom okupovanom ukrajinskom meste Mariupoľ sú momentálne „stredoveké“. Ako referuje spravodajský web CNN, v piatok to povedal poradca tamojšieho starostu Petro Andriuščenko.

Ľudia si perú v kalužiach na uliciach

„Zásobovanie vodou je dostupné len pre dve až tri percentá domácností v meste. Ľudia si perú oblečenie v kalužiach na uliciach,“ poznamenal Andriuščenko a dodal: „Riziko šírenia chorôb sa každým dňom zvyšuje. Existujú informácie, že k lekárom prichádzajú ľudia s príznakmi podobnými úplavici alebo cholere.“

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Svetová zdravotnícka organizácia minulý mesiac uviedla, že ju znepokojuje riziko cholery v Mariupoli, pričom tamojšiu hygienickú situáciu označila za „obrovské nebezpečenstvo“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Rusko zriaďuje vojenský tábor

Andriuščenko, ktorý sa nenachádza v meste, ale má odtiaľ spoľahlivé informácie, tvrdí, že Rusko v Mariupoli zriaďuje „vojenský tábor“. Odchod z mesta je navyše možný iba do Ruska, na územia pod kontrolou Ukrajiny ľudí nepustia.

Andriuščenko odporúča občanom, aby odišli, ale sami a nie v oficiálnych kolónach, a následne sa pokúsili dostať do pobaltských štátov alebo Gruzínska. „Ľuďom odporúčame, aby išli bez prestávky a čo najskôr prekročili hranicu,“ podotkol.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Mariupoľ sa ocitol podľa starostu v stredoveku, ľudia si perú v kalužiach na ulici a narastá riziko šírenia chorôb © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Zelenskyj vyzval Rusov, aby zastavili svojho prezidenta. Putin chce viac vojnu ako váš život, vyhlásil (video)

Vyjadril sa tak po tom, ako hovorca Kremľa vo štvrtok povedal, že štyri ukrajinské regióny sa stanú súčasťou Ruska.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.