Home / SVET / Francúzsko, Taliansko, Nemecko a Rumunsko podporujú kandidatúru Ukrajiny na členstvo v Európskej únii

Francúzsko, Taliansko, Nemecko a Rumunsko podporujú kandidatúru Ukrajiny na členstvo v Európskej únii

16.6.2022 (Webnoviny.sk) – Francúzsky prezident Emmanuel Macron povedal svojmu ukrajinskému kolegovi Volodymyrovi Zelenskému, že Francúzsko, Taliansko, Nemecko a Rumunsko podporujú kandidatúru Ukrajiny na členstvo v Európskej únii (EÚ). Informuje o tom televízia CNN.

Všetci štyria podporujeme status okamžitej kandidatúry na členstvo. Tento status bude sprevádzať plán a bude tiež znamenať, že sa berie do úvahy situácia západného Balkánu a susedstva, najmä Moldavska,“ povedal Macron Zelenskému počas návštevy Ukrajiny, ktorú absolvoval s nemeckým kancelárom Olafom Scholzom, talianskym premiérom Mariom Draghim a rumunským prezidentom Klausom Iohannisom.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Európa je pri vašom boku, zostane tak dlho, kým to bude potrebné, kým sa nedosiahne víťazstvo, ktoré bude svedkom návratu mieru na slobodnej a nezávislej Ukrajine,“ vyjadril sa tiež francúzsky prezident.

Macron tiež povedal, že súčasná potravinová kríza je „priamym následkom vojny vedenej Ruskom“ a vyzval Moskvu, aby „akceptovala, že Organizácia Spojených národov organizuje export obilnín“, čo si vyžaduje zrušenie ruskej blokády, a poskytuje Ukrajine všetky bezpečnostné záruky, aby tieto obilniny mohli odísť z ukrajinských prístavov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: členstvo v Európskej úniii, potravinová kríza, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská inváza, Vojna
Zdroj: Webnoviny.sk – Francúzsko, Taliansko, Nemecko a Rumunsko podporujú kandidatúru Ukrajiny na členstvo v Európskej únii © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Trump podal žalobu na spravodajskú sieť CNN za ohováranie, požaduje tučné odškodné

CNN, na ktorú Trump opakovane útočí, žalobu nekomentovala.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.