Home / SVET / Scholz, Macron a Draghi navštívili spustošenú Buču a Irpiň. Toto je brutálna deštrukcia a vojna musí skončiť, vyhlásil nemecký kancelár

Scholz, Macron a Draghi navštívili spustošenú Buču a Irpiň. Toto je brutálna deštrukcia a vojna musí skončiť, vyhlásil nemecký kancelár

16.6.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinci z miest Irpiň a Buča sa „stali symbolom nepredstaviteľnej krutosti ruskej vojny“. Ako informuje spravodajský web CNN, vo štvrtok to počas návštevy prvého menovaného mesta neďaleko Kyjeva povedal nemecký kancelár Olaf Scholz.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Vojna musí skončiť

Ten pricestoval na Ukrajinu spoločne s francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom a talianskym premiérom Mariom Draghim, pričom priamo na mieste sa k nim pridala i rumunská hlava štátu Klaus Iohannis.

Scholz sa od vypuknutia vojny zdráhal prísť na Ukrajinu a veľakrát v súvislosti so svojou možnou návštevou vysielal nejasné signály.

Po tom, ako zavítal do Irpiňu, na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter uviedol: „Brutálna deštrukcia v tomto meste je pamätníkom, táto vojna sa musí skončiť.“

Ľudská tragédia a deštrukcia

Iohannis na rovnakej platforme napísal, že chce, aby všetci ruskí páchatelia boli braní na zodpovednosť medzinárodnou justíciou.

„Neexistujú slová, ktoré by opísali nepredstaviteľnú ľudskú tragédiu a strašnú deštrukciu, ktoré sme videli v Irpini,“ poznamenal.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Vojnové zločiny
Zdroj: Webnoviny.sk – Scholz, Macron a Draghi navštívili spustošenú Buču a Irpiň. Toto je brutálna deštrukcia a vojna musí skončiť, vyhlásil nemecký kancelár © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Zelenskyj vyzval Rusov, aby zastavili svojho prezidenta. Putin chce viac vojnu ako váš život, vyhlásil (video)

Vyjadril sa tak po tom, ako hovorca Kremľa vo štvrtok povedal, že štyri ukrajinské regióny sa stanú súčasťou Ruska.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.