Home / SVET / V uliciach Sjevjerodonecka prebiehajú ťažké boje, Ukrajinci sa snažia okupantov vytlačiť z mesta

V uliciach Sjevjerodonecka prebiehajú ťažké boje, Ukrajinci sa snažia okupantov vytlačiť z mesta

10.6.2022 (Webnoviny.sk) – V Sjevjerodonecku, ktorý je strategicky dôležitým mestom v regióne Donbas na východe Ukrajiny, sa odohrávajú „tvrdé pouličné boje“. Na komunikačnej platforme Telegram to napísal guvernér Luhanskej oblasti Serhij Hajdaj.

„Vyčerpávame nepriateľa,“ uviedol guvernér a dodal, že ukrajinské sily stále kontrolujú mesto, ktoré je regionálnym centrom Luhanskej oblasti.bomb

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Strategické cestné spojenie zo Sjevjerodonecka do susedných miest je stále v ukrajinských rukách, dodal Hajdaj, čo podľa neho bráni ruským silám v pokusoch o obkľúčenie mesta. Informuje o tom portál bbc.com.

Obsadenie Sjevjerodonecka a susedného mesta Lysyčansk by znamenalo, že pod ruskou kontrolou by bola celá Luhanská oblasť, ktorá tvorí polovicu regiónu Donbas. Informácie o situácii v teréne nie sú veľmi jasné.

Ministerstvo obrany Veľkej Británie v piatok ráno uviedlo, že Rusko kontroluje väčšinu Sjevjerodonecka, ale jeho armáda dosiahla malý pokrok v pokusoch o obkľúčenie širšej oblasti zo severu a juhu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: bombardovanie, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – V uliciach Sjevjerodonecka prebiehajú ťažké boje, Ukrajinci sa snažia okupantov vytlačiť z mesta © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Trump podal žalobu na spravodajskú sieť CNN za ohováranie, požaduje tučné odškodné

CNN, na ktorú Trump opakovane útočí, žalobu nekomentovala.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.