Home / SLOVENSKO / NAKA v rámci akcie Voz zasahuje vo viacerých krajoch, obvinený má byť aj šéf Tiposu

NAKA v rámci akcie Voz zasahuje vo viacerých krajoch, obvinený má byť aj šéf Tiposu

9.6.2022 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 9. júna 11:29

Príslušníci Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) vykonávajú vo štvrtok od skorých ranných hodín vo viacerých krajoch v rámci Slovenka zaisťovacie úkony s cieľom zadokumentovať rozsiahlu závažnú ekonomickú trestnú činnosť.

Policajný zbor SR o tom informuje na sociálnej sieti. „Vzhľadom na aktuálne vykonávané úkony trestného konania zatiaľ nie je možné k prípadu poskytnúť akékoľvek bližšie informácie, aby nedošlo k zmareniu alebo sťaženiu účelu trestného konania,“ uviedla polícia.

Ako informoval Úrad špeciálnej prokuratúry (ÚŠP), vyšetrovateľ NAKA v rámci akcie „Voz“ vzniesol obvinenie celkovo 31 osobám, z toho 25 fyzickým osobám a šiestim právnickým osobám. „Vo štvrtok bolo zadržaných viacero obvinených osôb,“ informoval na sociálnej sieti ÚŠP s tým, že vo veci vykonáva dozor prokurátor tohto úradu. „Aktuálne sú vykonávané ďalšie nevyhnutné zaisťovanie a procesné úkony, okrem iného aj 19 domových prehliadok,“ dodala špeciálna prokuratúra.

Podľa medializovaných informácií má ísť o kauzu biznisu s pohonnými hmotami. Ako píšu Aktuality.sk., obvinený je aj šéf Tiposu Marek Kaňka. Príslušníci NAKA údajne zadržali viac ako desať ľudí, šéf Tiposu však medzi nimi nie je.

Viac k témam: Ekonomická trestná činnosť, Krimi, Zásah NAKA
Zdroj: Webnoviny.sk – NAKA v rámci akcie Voz zasahuje vo viacerých krajoch, obvinený má byť aj šéf Tiposu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Vydrží Hegerova menšinová vláda? Väčšina Slovákov si to nemyslí, voliči OĽaNO však stále veria

Opačný názor, teda že súčasná menšinová vláda vydrží a predčasné voľby nebudú, zastávajú traja z desiatich opýtaných.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.