Home / SVET / Zo zničených budov v Mariupole vyťahujú stovky tiel, podľa starostu je to nekonečná karavána smrti

Zo zničených budov v Mariupole vyťahujú stovky tiel, podľa starostu je to nekonečná karavána smrti

9.6.2022 (Webnoviny.sk) – Robotníci vyťahujú telá zo zničených budov v zdevastovanom ukrajinskom meste Mariupoľ a odvážajú ich do márnic a navážok. Poradca tamojšieho starostu Petro Andriuščenko uviedol, že pri prehliadke zhruba dvoch pätín budov v každej našli 50 až 100 tiel.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ako uviedol na komunikačnej platforme Telegram, je to „nekonečná karavána smrti“. Informuje o tom spravodajský portál Sky News.

Ukrajinské úrady už skôr uviedli, že počas ruského obliehania Mariupoľa zahynulo najmenej 21-tisíc civilistov. Strategicky dôležité mesto neustále čelilo útokom ruských síl, no celé mesiace vzdorovalo a stalo sa symbolom ukrajinského odporu, ale aj najhoršieho utrpenia krajiny počas vojny. Odvtedy sa už objavili správy o masových hroboch s tisíckami tiel.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine: Mariupoľ (fotografie)

Viac k témam: Mariupoľ, Obete, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Zo zničených budov v Mariupole vyťahujú stovky tiel, podľa starostu je to nekonečná karavána smrti © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Arménsko a Azerbajdžan sa dohodli na rozmiestnení civilnej misie EÚ na spoločných hraniciach, na samite boli Macron či Pašinjan

Kaukazskí susedia Azerbajdžan i Arménsko potvrdili svoj záväzok voči Charte OSN a deklarácii z Alma Aty z roku 1991, prostredníctvom ktorých si obe krajiny navzájom uznávajú územnú celistvosť a suverenitu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.