Home / SVET / V rakúskych Alpách uviazlo viac ako sto žiakov a učiteľov, záchranári ich museli letecky evakuovať do doliny

V rakúskych Alpách uviazlo viac ako sto žiakov a učiteľov, záchranári ich museli letecky evakuovať do doliny

8.6.2022 (Webnoviny.sk) – Viac ako 100 žiakov a učiteľov na výlete z Nemecka museli v Rakúsku letecky zachraňovať po tom, čo sa vydali na turistiku podľa online mapy a tá ich doviedla na neoznačenú a náročnú trasu.

Skupina v horách uviazla

Polícia spolkovej krajiny Vorarlbersko uviedla, že na záchrannej operácii v utorok večer sa zúčastnilo viac ako 60 záchranárov vrátane miestneho starostu.

Polícia v stredu uviedla, že skupina z nemeckého Ludwigshafenu uviazla na hrebeni vedúcom k vrcholu Walmendingerhorn po tom, čo učiteľ na internete našiel trasu pre „klasickú večernú prechádzku“.

Terén bol nebezpečný

V skutočnosti však bola časť trasy prerušená a na niektorých úsekoch vyžadovala lezenie, pevnú obuv a skúsenosti z hôr. V

Vzhľadom na to, že bolo na trase šmykľavo a nie všetci žiaci mali vhodnú obuv, sa jeden z učiteľov rozhodol vrátiť. Po tom, ako sa dvaja žiaci pošmykli a ľahko sa zranili, privolal záchrannú službu, čo podnietilo záchrannú operáciu.

Osem učiteľov a 99 žiakov vo veku 12 – 14 rokov z hrebeňa napokon dostali dole s pomocou vrtuľníka a lán. Polícia uviedla, že niekoľko žiakov bolo „vyčerpaných, prechladnutých, mokrých a úplne rozrušených“. Na pomoc privolali aj krízový intervenčný tím.

Viac k témam: Evakuácia, Horská záchranná služba
Zdroj: Webnoviny.sk – V rakúskych Alpách uviazlo viac ako sto žiakov a učiteľov, záchranári ich museli letecky evakuovať do doliny © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Putin oslavuje svoje 70. narodeniny, od Lukašenka dostal netradičný narodeninový darček

Lukašenko novinárom povedal, že sám vo svojej záhrade používa model podobný tomu, ktorým obdaroval Putina.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.