Home / SLOVENSKO / Pátracia akcia v Tatrách mala tragický koniec, horskí záchranári našli mladého Poliaka bez známok života

Pátracia akcia v Tatrách mala tragický koniec, horskí záchranári našli mladého Poliaka bez známok života

7.6.2022 (Webnoviny.sk) – Horskí záchranári celú noc pátrali v Západných Tatrách po nezvestnom 24-ročnom poľskom turistovi. Ako informovala Horská záchranná služba (HZS) na svojej internetovej stránke, jeho mŕtve telo našli v skorých ranných hodinách v oblasti Baníkovského kotla na južnej strane Západných Tatier.

Podľa dostupných informácií mladý turista odišiel na túru na severnú stranu Západných Tatier ešte v nedeľu 5. júna, pričom počas túry bol v kontakte so svojím bratom.

Poliak komunikoval s príbuznými v nedeľu poobede, avšak večer sa už nehlásil. Keď tak neurobil ani nasledujúci deň, ohlásil jeho brat nezvestnosť príslušníkom polície. Krátko po oznámení udalosti aj s informáciou, že motorové vozidlo turistu sa stále nachádza na parkovisku na Zverovke, sa rozbehla pátracia akcia,“ uviedla HZS.

Do terénu odišli profesionálni aj dobrovoľní horskí záchranári z južnej aj severnej strany Západných Tatier, avšak našli už len telo bez známok života. „Po vykonaní potrebných úkonov záchranári telo nebohého transportovali do Žiarskej doliny a odovzdali príslušníkom polície,“ dodala HZS.

Viac k témam: Pátracia akcia, Úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk – Pátracia akcia v Tatrách mala tragický koniec, horskí záchranári našli mladého Poliaka bez známok života © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Depeche Mode po piatich rokoch ohlásili prvé koncerty

Svetové turné "Memento Mori" odštartuje 23. marca 2023 v Sacramente v Kalifornii. V Bratislave sa predstavia 28. mája 2023 na Národnom futbalovom štadióne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.