Home / SVET / Rusi otvorili pozemný koridor na Krym a fungujú aj prístavy v Mariupole a Berďansku

Rusi otvorili pozemný koridor na Krym a fungujú aj prístavy v Mariupole a Berďansku

7.6.2022 (Webnoviny.sk) – Ruské ministerstvo obrany v utorok vyhlásilo, že otvorilo pozemný koridor na okupovaný polostrov Krym, čo umožní prechod tovaru a civilistov z území na východnej Ukrajine pod jeho kontrolou.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ruský minister obrany Sergej Šojgu počas konferenčného hovoru povedal, že armáda v spolupráci s ruskými železnicami obnovila 1 200 kilometrov železničnej trate a otvorila cesty, aby umožnila plnohodnotnú dopravu medzi Ruskom, východoukrajinským regiónom Donbas a Krymom. Šojgu tiež uviedol, že obnovili dodávku vody cez Severokrymský kanál. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

Podľa oficiálneho prepisu telefonátu, Šojgu povedal, že pozemný koridor umožní Rusku dodávanie tovarov do Mariupoľa, Berďansku a Chersonu, ktoré obsadili ruské sily počas invázie.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Prístavy v Mariupole a Berďansku podľa jeho slov fungujú normálne a sú pripravené na vývoz obilia.  Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov už skôr v utorok zopakoval skoršie tvrdenia Moskvy, že Ukrajina musí odmínovať pobrežné vody, aby mohli lode s obilím prejsť, a ubezpečil, že Rusko im uľahčí prechod a nepoužije odmínované morské koridory na útok na Ukrajinu.

Rusko čelí medzinárodnej kritike pre jeho blokádu kľúčových ukrajinských prístavov, pre ktorú nemožno z Ukrajiny vyviezť viac ako 20 miliónov ton obilia, čo ohrozuje globálnu potravinovú bezpečnosť.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusi otvorili pozemný koridor na Krym a fungujú aj prístavy v Mariupole a Berďansku © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Putin oslavuje svoje 70. narodeniny, od Lukašenka dostal netradičný narodeninový darček

Lukašenko novinárom povedal, že sám vo svojej záhrade používa model podobný tomu, ktorým obdaroval Putina.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.