Home / KULTÚRA / Film a TV / Jiří Pomeje podstúpil operáciu, lekári mu odobrali hrtan a hlasivky

Jiří Pomeje podstúpil operáciu, lekári mu odobrali hrtan a hlasivky

BRATISLAVA 19. januára (WebNoviny.sk) – Český filmový producent a herec Jiří Pomeje podstúpil v piatok v Ústrednej vojenskej nemocnici v pražských Střešoviciach operáciu hrtana. Počas zákroku, ktorý musel absolvovať v rámci liečby rakoviny, mu lekári odobrali hrtan aj hlasivky.

Operáciu najskôr odmietol

Správu portálu iDNES.cz potvrdila hovorkyňa nemocnice Jitka Zinke. „Lekári vykonali operáciu pána Pomejeho. Operácia bola veľmi náročná, pretože je jeho ochorenie veľmi závažné. Pacient je v pooperačnej starostlivosti,“ uviedla.

So zákrokom 53-ročný Pomeje súhlasil začiatkom týždňa. Pôvodne však operáciu, ktorú mu lekári dlhodobo odporúčali, podstúpiť vôbec nechcel a podľa iDNES tvrdil, že radšej zomrie.

„Som veľmi rada, že nakoniec pristúpil k náročnému onkologickému zákroku. Veľmi som si želala, aby názor zmenil, aj napriek tomu sme ho nikto nenútili. Rozhodnutie bolo len na ňom,“ uviedla jeho manželka Andrea. „Povedali mu, že sa môže naučiť pažerákový hlas,“ dodala na margo toho, že jej manžel prišiel o hlasivky.

Schudol viac než 25 kíl

Pomejemu diagnostikovali rakovinu v apríli 2017, keď mu počas operácie polypu na hlasivkách objavili zhubný nádor.

Operácii hrtana sa snažil pôvodne vyhnúť a rakovinu sa pokúsil poraziť hladovkou. Nejedol 42 dní a na váhe stratil viac ako 25 kilogramov. Potom ale nastali komplikácie a dostal zápal pľúc, v dôsledku čoho ho lekári uviedli do umelého spánku a vykonali na ňom tracheotomický zákrok, aby mu spriechodnili dýchacie cesty.

Minulý týždeň hovorkyňa nemocnice informovala, že rodák z Českých Budějovíc už dýcha bez pomoci prístrojov.

Jiří Pomeje

sa ako producent podieľal na filmoch Z pekla šťastie (1999), Z pekla šťastie 2 (2001) alebo trilógii Kameňák z rokov 2003 až 2005 režiséra Zdeňka Trošku. Okrem toho produkoval aj romantickú drámu Andělská tvář (2001), v ktorej si tiež zahral.
ako herec sa predstavil napríklad aj v snímkach Muka obraznosti (1989), Tichá bolest (1990), Playgirls (1995) alebo Playgirls II (1995). V minulosti bol ženatý s herečkou Michaelou Kuklovou či zosnulou speváčkou Ivetou Bartošovou.

Informácie pochádzajú z webstránky www.idnes.cz a archívu agentúry SITA.

 

Viac k témam: Jiří Pomeje
Zdroj: Webnoviny.sk – Jiří Pomeje podstúpil operáciu, lekári mu odobrali hrtan a hlasivky © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Do 15. apríla môžete hlasovať o divácku cenu ocenenia Slnko v sieti, slávnostný galavečer sa uskutoční 26. apríla

Diváci si môžu svojho favorita vybrať spomedzi 24 snímok z roku 2023.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *