Home / SVET / India uvoľní prísne reštrikcie, povolí export pšenice do štátov s nedostatkom potravín

India uvoľní prísne reštrikcie, povolí export pšenice do štátov s nedostatkom potravín

15.5.2022 (Webnoviny.sk) – India v nedeľu oznámila, že povolí export pšenice do krajín s nedostatkom potravín napriek tomu, že dva dni predtým ohlásila reštrikcie. Indické ministerstvo obchodu uviedlo, že vláda umožní súkromným firmám, aby dodržali predošlé záväzky a do júla vyviezli takmer 4,3 milióna ton pšenice.

India pšenicu vyváža hlavne do susedných štátov, ako sú Bangladéš, Nepál a Srí Lanka. Indické ministerstvo obchodu vo vládnom vestníku v piatok uviedlo, že potravinovú bezpečnosť krajiny ohrozuje prudký rast globálnych cien pšenice.

Hlavným cieľom obmedzenia vývozu je kontrola domácich cien. Globálne ceny pšenice od začiatku roka stúpli o viac ako 40 percent. Na indickom trhu pšenica zdražela o 20 až 40 percent.

Viac k témam: Hladomor, Nedostatok potravy, Pšenica, Reštrikcie, vývoz tovaru
Zdroj: Webnoviny.sk – India uvoľní prísne reštrikcie, povolí export pšenice do štátov s nedostatkom potravín © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Krajiny G7 pošlú na pomoc Ukrajine takmer 10 miliárd dolárov, aby sa mohla aj naďalej úspešne brániť pred okupantmi

Finančná situácia Ukrajiny nesmie mať žiadny vplyv na schopnosť Ukrajiny úspešne sa brániť, zhodli sa podľa nemeckého ministra financií zástupcovia krajín G7.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.