Home / SLOVENSKO / Na úseku Trnava – Smolenice bude v dôsledku výlukových prác zavedená náhradná autobusová doprava

Na úseku Trnava – Smolenice bude v dôsledku výlukových prác zavedená náhradná autobusová doprava

12.5.2022 (Webnoviny.sk) – Rekonštrukcia trate medzi ŽST Boleráz a ŽST Smolenice zvýši traťovú rýchlosť.

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) informuje cestujúcich, že v období od 16. 5. 2022 do 20. 11. 2022 dôjde k výlukovým prácam na úseku Trnava – Smolenice. Dôvodom je rekonštrukcia železničnej trate medzi ŽST Boleráz a ŽST Smolenice, ktorú realizuje manažér železničnej infraštruktúry, Železnice Slovenskej republiky (ŽSR). Cieľom je bezpečnejšia a plynulejšia prevádzka, zvýšenie traťovej rýchlosti a zníženie prevádzkových nákladov.

Počas celej doby rekonštrukcie bude v úseku Trnava – Smolenice zavedená náhradná autobusová doprava (NAD). Keďže cestná komunikácia kopíruje 22 km železničnú trať, vzdialenosť prepravy sa nemení. Cestovná doba, ktorá je vlakom 25 minút, sa náhradnou dopravou predĺži len o 5 minút. Pri vlakoch Os 2601 (Kúty 3:47 – Smolenice 4:49) a Os 2651 (Senica 3:25 – Smolenice 3:50) dôjde k zmene časovej polohy aj v úseku Kúty – Senica – Smolenice.

Cestujúcich upozorňujeme, že v NAD nie je možná preprava imobilných cestujúcich a bicyklov. Príručné batožiny sú prepravované bez obmedzenia.

Všetky aktuálne informácie s podrobným zoznamom konkrétnych vlakov a NAD sú dostupné na výveskách vo vestibuloch železničných staníc, na výveskách vo vlakoch, aj na webe ZSSK – https://www.zssk.sk/vyluky/.

Podrobnejšie informácie o rekonštrukčných prácach počas výluky poskytne manažér železničnej infraštruktúry Železnice Slovenskej republiky – hovorca@zsr.sk.

Cestujúcim sa ospravedlňujeme za prípadné komplikácie a zníženie komfortu pri cestovaní počas najbližších mesiacov.

Cestovný poriadok Trnava – Kúty.

Informačný servis

Viac k témam: Náhradná doprava, PR
Zdroj: Webnoviny.sk – Na úseku Trnava – Smolenice bude v dôsledku výlukových prác zavedená náhradná autobusová doprava © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Europoslankyňa Ďuriš Nicholsonová nechala preveriť Borguľovu usadlosť, za štátne si mal opraviť vlastnú haciendu

Martin Borguľa zo Sme rodina odmieta akékoľvek prepojenie na danú nehnuteľnosť. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.