Home / SLOVENSKO / Korčok vidí potenciál v spolupráci Slovenska a Maroka, krajiny by mohli rozvíjať obchod a investície

Korčok vidí potenciál v spolupráci Slovenska a Maroka, krajiny by mohli rozvíjať obchod a investície

12.5.2022 (Webnoviny.sk) – Potenciál spolupráce medzi Slovenskom a Marokom vidí šéf slovenskej diplomacie Ivan Korčok (nom. SaS) v oblasti obchodu a investícií, predovšetkým v oblasti energetiky, obnoviteľných zdrojov a zelenej ekonomiky. Minister to povedal po štvrtkovom stretnutí so svojím marockým rezortným kolegom Nasserom Bouritom. Informoval o tom vo svojom profile na sociálnej sieti.

Korčoka teší, že sa vzájomný obchodný obrat oboch krajín za päť rokov zdvojnásobil, a predstavuje takmer 320 miliónov eur za rok 2021. Obaja ministri sa venovali aj diskusii o spolupráci v bezpečnostnej oblasti a o boji s terorizmom.

„Maroko je tiež dôležitým partnerom Európy v otázke riešenia nelegálnej migrácie, ktorá nemá čisto národné riešenie a je potrebné k nej pristupovať koordinovane. Vítam a podporujem ďalší rozvoj politického dialógu a sektorovej spolupráce Maroka s Európskou úniou, ktorý prispieva k ekonomickému rozvoju v celom stredomorskom regióne, k posilňovaniu právneho štátu a rozvoju občianskej spoločnosti,“ skonštatoval Korčok.

Šéf slovenskej diplomacie v marockej Casablance rokoval s predstaviteľmi marockej podnikateľskej konfederácie, s ktorými diskutoval najmä o možných obchodných príležitostiach. Stretol sa aj s honorárnym konzulom Kamilom Ouazzanim Touhamim, ktorý vedie tamojší Honorárny konzulát SR. Poďakoval mu za pomoc občanom Slovenska v Maroku a tiež za posilňovanie ekonomických väzieb medzi oboma krajinami.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Zdroj: Webnoviny.sk – Korčok vidí potenciál v spolupráci Slovenska a Maroka, krajiny by mohli rozvíjať obchod a investície © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Europoslankyňa Ďuriš Nicholsonová nechala preveriť Borguľovu usadlosť, za štátne si mal opraviť vlastnú haciendu

Martin Borguľa zo Sme rodina odmieta akékoľvek prepojenie na danú nehnuteľnosť. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.