Home / SVET / Ruský veľvyslanec v Nemecku využil 77. výročie konca 2. svetovej vojny na reči o denacifikácii Ukrajiny

Ruský veľvyslanec v Nemecku využil 77. výročie konca 2. svetovej vojny na reči o denacifikácii Ukrajiny

9.5.2022 (Webnoviny.sk) – Ruský veľvyslanec v Berlíne Sergej Nečajev využil akt kladenia vencov pri príležitosti 77. výročia konca druhej svetovej vojny v Európe na zopakovanie tvrdení Moskvy, že na Ukrajine bojuje proti „nacizmu“.

Veľvyslanec v pondelok novinárom povedal, že Ukrajina „určite bude denacifikovaná“. „Podarí sa to,“ uviedol. „Potrebujeme mier bez nacizmu, na Ukrajine a v Európe“.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Ruský veľvyslanec zároveň povedal, že potrebná je „dobrá spolupráca, samozrejme, ale bez ultimát a bez hrozieb a bez sankcií“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Rusko tradične oslavuje prehru nacistického Nemecka 9. mája. Malá skupina ľudí pri príležitosti kladenia vencov mávala ruskými a sovietskymi vlajkami napriek zákazu zo strany berlínskej polície, ktorého cieľom je predísť násilnostiam medzi proruskými a proukrajinskými protestujúcimi.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Ruský veľvyslanec v Nemecku využil 77. výročie konca 2. svetovej vojny na reči o denacifikácii Ukrajiny © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Krajiny G7 pošlú na pomoc Ukrajine takmer 10 miliárd dolárov, aby sa mohla aj naďalej úspešne brániť pred okupantmi

Finančná situácia Ukrajiny nesmie mať žiadny vplyv na schopnosť Ukrajiny úspešne sa brániť, zhodli sa podľa nemeckého ministra financií zástupcovia krajín G7.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.