Home / SVET / Do továrne firmy Nespresso dorazilo v zásielke kávy aj pol tony kokaínu v pouličnej hodnote 50 miliónov dolárov

Do továrne firmy Nespresso dorazilo v zásielke kávy aj pol tony kokaínu v pouličnej hodnote 50 miliónov dolárov

6.5.2022 (Webnoviny.sk) – Švajčiarska polícia vyšetruje nález 500 kilogramov kokaínu v závode firmy Nespresso, ktorého pouličná hodnota je 50 miliónov dolárov. Drogy našli zamestnanci továrne v Romonte, keď vykladali kávu, ktorá tam prišla vlakom.

Polícia vo Fribourgu vo štvrtok v noci uviedla, že na nález ich upozornila spoločnosť v pondelok a oni okamžite okolo zariadenia vytvorili „široký bezpečnostný obvod“ s veľkým nasadením policajtov, pričom na mieste boli aj agenti colnej a hraničnej kontroly.

Čistota kokaínu je 80 percent

Podľa prvých indícií zásielka prišla po mori v piatich kontajneroch z Brazílie, než ju naložili na vlak, uviedli úrady. Čistota skonfiškovaného kokaínu je 80 percent, vyjadrila sa polícia s tým, že sa zdá, že bol určený pre európsky trh.

Europol a Európske monitorovacie centrum pre drogy a drogovú závislosť (EMCDDA) v piatok uviedli, že dostupnosť kokaínu v Európe je „pravdepodobne na historicky najvyššej úrovni“.

Desaťmiliardový trh je zrejme väčší

Monitorovacie centrum odhaduje, že maloobchodný trh s kokaínom v Európskej únii mal v roku 2020 hodnotu najmenej 10,5 miliardy eur, pričom varovalo, že toto číslo pravdepodobne podhodnocuje skutočnú veľkosť trhu.

Švajčiarsko nie je členom Európskej únie, ale je súčasťou schengenského priestoru, ktorý umožňuje bezvízový styk medzi mnohými európskymi krajinami.

Viac k témam: Drogy, Kokaín, Krimi
Zdroj: Webnoviny.sk – Do továrne firmy Nespresso dorazilo v zásielke kávy aj pol tony kokaínu v pouličnej hodnote 50 miliónov dolárov © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Pri brutálnom zásahu brazílskej polície zomrel černoch priamo v ich aute, napchali ho do kufra a nechali udusiť plynom (video)

Incident si naprieč Brazíliou vyžiadal rozsiahle odsúdenie a mnohí kritizujú konanie policajtov ako rasistický čin.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.