Home / SLOVENSKO / Prokuratúra vyzvala Hamrana k zdržanlivosti a ohradila sa aj voči jeho slovám, že „celý prípad smrdí“

Prokuratúra vyzvala Hamrana k zdržanlivosti a ohradila sa aj voči jeho slovám, že „celý prípad smrdí“

6.5.2022 (Webnoviny.sk) – Policajný prezident nie je orgánom činným v trestnom konaní a Generálna prokuratúra SR (GP SR) ho vyzýva, aby pri svojich vyjadreniach rešpektoval princíp zdržanlivosti, na ktorý sa vo svojich vyjadreniach viackrát odvolával.

Uvádza sa to v stanovisku, ktoré poskytol hovorca GP SR Dalibor Skladan.

Podľa Hamrana prípad „smrdí“

Prokuratúra sa ohradila voči výroku, ktorý šéf polície Štefan Hamran povedal na zasadnutí parlamentného branno-bezpečnostného výboru týkajúceho sa prípadu obvinených kajúcnikov Ľudovíta Makóa a Borisa Beňu.

Konkrétne policajný prezident vyhlásil, že „celý prípad smrdí ako mnohé iné rozhodnutia Krajskej prokuratúry Bratislava, Nitra a ďalšie, ku ktorým sa môžeme dostať“.

NAKA sa snažila získať spis

Hamran na výbore vo štvrtok 5. mája vysvetľoval, prečo sa Národná kriminálna agentúra pokúšala dostať spis s utajovanou prílohou k prípadu obvinených kajúcnikov z Okresného súdu Bratislava III. Podľa neho vyšetrovateľ rieši prípad zločineckej skupiny, ktorá mohla manipulovať skutočnosti podstatné pre trestné konanie.

Súd však policajtom dokument nevydal a poslal ho na Krajskú prokuratúru v Bratislave, a to napriek tomu, že dozor vo veci už prebrala Krajská prokuratúra v Košiciach.

Viac k témam: Kajucnik, Vyšetrovanie, Zločinecká skupina
Zdroj: Webnoviny.sk – Prokuratúra vyzvala Hamrana k zdržanlivosti a ohradila sa aj voči jeho slovám, že „celý prípad smrdí“ © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Kultúrna diverzita a inklúzia nie sú v Nestlé prázdne pojmy, ale každodenná realita

Spoločnosť Nestlé rešpektuje a podporuje jedinečnosť a potenciál ľudí bez ohľadu na rasu, pohlavie, kultúru, sexuálnu orientáciu alebo zdravotné postihnutie. Uviedla to pri príležitosti zajtrajšieho Svetového dňa kultúrnej diverzity.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.