Home / SVET / Vojenské cvičenia v Bielorusku podľa Británie neohrozujú Ukrajinu, neočakávajú odchýlku od bežného cvičenia

Vojenské cvičenia v Bielorusku podľa Británie neohrozujú Ukrajinu, neočakávajú odchýlku od bežného cvičenia

5.5.2022 (Webnoviny.sk) – Britská armáda v súčasnosti neočakáva, že by vojenské cvičenia v Bielorusku predstavovali hrozbu pre Ukrajinu. Ministerstvo obrany v Londýne vo štvrtok na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter uviedlo, že Rusko sa pravdepodobne pokúsi zveličiť hrozbu, ktorú tieto manévre pre Ukrajinu predstavujú, „aby upevnilo ukrajinské sily na severe a zabránilo im, aby sa zapojili do bitky o Donbas“. Odchýlka od bežnej cvičebnej aktivity sa neočakáva, konštatoval rezort.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Britské ministerstvo obrany vydalo stanovisko po tom, ako Bielorusko oznámilo bleskové vojenské cvičenia. To vyvolalo podozrenie na Ukrajine, pretože Rusko použilo Bielorusko na presunutie vojsk na začiatku vojny.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Vojenské cvičenia v Bielorusku podľa Británie neohrozujú Ukrajinu, neočakávajú odchýlku od bežného cvičenia © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Pri brutálnom zásahu brazílskej polície zomrel černoch priamo v ich aute, napchali ho do kufra a nechali udusiť plynom (video)

Incident si naprieč Brazíliou vyžiadal rozsiahle odsúdenie a mnohí kritizujú konanie policajtov ako rasistický čin.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.