Home / SVET / Putin sa s brutálnou vojnou na Ukrajine prepočítal, podľa Scholza dosiahol opak svojho zámeru

Putin sa s brutálnou vojnou na Ukrajine prepočítal, podľa Scholza dosiahol opak svojho zámeru

4.5.2022 (Webnoviny.sk) – Nemecký kancelár Olaf Scholz povedal, že ruský prezident Vladimir Putin sa „úplne prepočítal so svojou brutálnou agresívnou vojnou proti Ukrajine“.

Docielil tým podľa neho akurát to, že Organizácia Severoatlantickej zmluvy (NATO) posilnila svoj východné krídlo, na Rusko boli uvalené rozsiahle sankcie a svet začal poskytovať Ukrajine masívnu vojenskú podporu.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Scholz v stredu uviedol, že Nemecko v súčasnosti zvažuje dodanie protilietadlových zbraní Gepard a ďalšieho vybavenia pre ukrajinskú armádu. Minister financií Christian Lindner zasa oznámil plány požadovať, aby sankcionovaní Rusi museli zverejniť svoje aktíva v Nemecku, inak budú riskovať pokuty.

Nemecký minister hospodárstva Robert Habeck uviedol, že vláda plánuje uľahčiť Rusom, ktorí utekajú zo svojej domovskej krajiny, nájdenie si práce v Nemecku.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Ruská armáda, rusko-ukrajinský konflikt, Sankcie proti Rusku, Ukrajinská armáda, Vojna, Zbrane
Zdroj: Webnoviny.sk – Putin sa s brutálnou vojnou na Ukrajine prepočítal, podľa Scholza dosiahol opak svojho zámeru © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Na Ukrajine pravdepodobne zomrelo už toľko vojakov ako počas sovietskej vojny v Afganistane

Britské ministerstvo obrany predpovedá, počet obetí, ktorý rastie, sa stane očividnejší pre ruskú verejnosť a „nespokojnosť s vojnou a ochota vyjadriť to, pravdepodobne stúpnu".

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.