Home / SVET / Ruská armáda stráca na sile, jej obnova po skončení „špeciálnej operácie“ bude pre sankcie takmer nemožná

Ruská armáda stráca na sile, jej obnova po skončení „špeciálnej operácie“ bude pre sankcie takmer nemožná

3.5.2022 (Webnoviny.sk) – Ruská armáda je v dôsledku invázie na Ukrajinu „značne slabšia“, tvrdí britské ministerstvo obrany. Obnova ruských ozbrojených síl bude pritom pre sankcie uvalené na Moskvu náročnejšia a z dlhodobého hľadiska to bude brániť schopnosti krajiny nasadiť konvenčné vojenské sily. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Rezort vo svojej dennej správe o vojne na Ukrajine poznamenal, že v rokoch 2005 – 2018 sa ruský rozpočet na obranu približne zdvojnásobil, pričom investície smerovali do niekoľkých špičkových leteckých, pozemných a námorných kapacít.

„Modernizácia fyzického vybavenia Ruska však krajine neumožnila dominovať vo vojne na Ukrajine pre zlyhania v strategickom plánovaní,“ dodalo ministerstvo.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia, Vojenská technika
Zdroj: Webnoviny.sk – Ruská armáda stráca na sile, jej obnova po skončení „špeciálnej operácie“ bude pre sankcie takmer nemožná © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Biden: Ak Čína zaútočí na Taiwan, Spojené štáty vojensky zasiahnu

USA v súlade s politikou „jednej Číny" neudržiavajú oficiálne diplomatické styky s Taiwanom, neoficiálne kontakty však majú a v Tchaj-pej majú aj de facto veľvyslanectvo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.