Home / SLOVENSKO / Fico tvrdí, že predsedníčka imunitného výboru je v konflikte záujmov a navštívil ju Lipšic

Fico tvrdí, že predsedníčka imunitného výboru je v konflikte záujmov a navštívil ju Lipšic

29.4.2022 (Webnoviny.sk) – Predseda poslaneckého klubu strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) Robert Fico požiadal o zvolanie poslaneckého grémia. Dôvodom je, že predsedníčku mandátového a imunitného výboru parlamentu Annu Andrejuvovú (OĽaNO) mal navštíviť špeciálny prokurátor Daniel Lipšic.

Ako uviedol Robert Fico, Andrejuvová je v konflikte záujmov a ako bývalá asistentka Lipšica mu bude vychádzať v ústrety.

Predsedajúci schôdze Juraj Blanár (Smer-SD) informoval, že predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) zvoláva rokovanie grémia o 10:30. Poslanec Jozef Pročko (OĽaNO) žiadal, aby bol Blanár odvolaný z vedenia schôdze, pretože ju vedie zaujato a Smeru-SD umožňuje robiť veci, ktoré poslancom koalície zakazuje. Blanár reagoval, že ide o nepravdivé domnienky.

Viac k témam: Konflikt záujmov, Mandátový a imunitný výbor NR SR, Zaujatosť
Zdroj: Webnoviny.sk – Fico tvrdí, že predsedníčka imunitného výboru je v konflikte záujmov a navštívil ju Lipšic © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Kultúrna diverzita a inklúzia nie sú v Nestlé prázdne pojmy, ale každodenná realita

Spoločnosť Nestlé rešpektuje a podporuje jedinečnosť a potenciál ľudí bez ohľadu na rasu, pohlavie, kultúru, sexuálnu orientáciu alebo zdravotné postihnutie. Uviedla to pri príležitosti zajtrajšieho Svetového dňa kultúrnej diverzity.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.