Home / SVET / Aktivisti z Greenpeace bránili ruskému ropnému tankeru, aby vyložil svoj náklad v termináli spoločnosti Esso

Aktivisti z Greenpeace bránili ruskému ropnému tankeru, aby vyložil svoj náklad v termináli spoločnosti Esso

25.4.2022 (Webnoviny.sk) – Aktivisti z environmentálnej organizácie Greenpeace použili kajaky a čln, aby zabránili ruskému ropnému tankeru vyložiť svoj náklad južne od nórskeho Osla.

Organizácia uviedla, že jej členovia sa pripútali k plavidlu Ust Luga, ktoré je registrované v Hongkongu a prenajíma si ho ruská ropná spoločnosť Novatek, keď priplávalo do terminálu spoločnosti Esso (ExxonMobil) pri Tönsbergu. Tanker s 95-tisíc tonami paliva cestoval z Petrohradu.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Aktivisti tvrdia, že nórske spoločnosti takto „financujú ruskú vojnu“. Hovorkyňa spoločnosti Anne Fougner sa pre nórske noviny Dagbladet vyjadrila, že ropu kúpili ešte pred tým, ako Rusko napadlo Ukrajinu. Nórska pobočka Esso „nemá iné zmluvy na nákup produktov z Ruska“.

Nórska tlačová agentúra NTB informovala, že niekoľko ďalších aktivistov zastavila polícia ešte predtým, ako sa mohli zúčastniť na protestnej akcii.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Aktivisti z Greenpeace bránili ruskému ropnému tankeru, aby vyložil svoj náklad v termináli spoločnosti Esso © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Krajiny G7 pošlú na pomoc Ukrajine takmer 10 miliárd dolárov, aby sa mohla aj naďalej úspešne brániť pred okupantmi

Finančná situácia Ukrajiny nesmie mať žiadny vplyv na schopnosť Ukrajiny úspešne sa brániť, zhodli sa podľa nemeckého ministra financií zástupcovia krajín G7.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.