Home / SLOVENSKO / Rusko je teroristický štát a tak s ním treba aj zaobchádzať, tvrdí Kuleba

Rusko je teroristický štát a tak s ním treba aj zaobchádzať, tvrdí Kuleba

24.4.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba povedal, že „jediným cieľom ruských raketových útokov na Odesu bol teror“ obyvateľstva.

„Rusko musí byť označené za štát sponzorujúci terorizmus a musí sa s ním podľa toho zaobchádzať. Žiadny obchod, žiadne kontakty, žiadne kultúrne projekty… Potrebujeme postaviť múr medzi civilizáciou a barbarmi, ktorí raketami ničia mierumilovné mestá,“ uviedol Kuleba na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Pri sobotňajšom raketovom útoku na Odesu prišlo o život najmenej osem ľudí vrátane 3-mesačného bábätka a ďalších minimálne 18 utrpelo zranenia.

Anton Heraščenko, poradca ukrajinského ministra vnútra, ešte predtým na Telegrame uviedol, že ruské sily vypálili na mesto najmenej šesť riadených striel. Ukrajinskej armáde sa podarilo väčšinu ruských rakiet zneškodniť, no najmenej jedna v meste explodovala.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Teroristi, Vojnové zločiny
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusko je teroristický štát a tak s ním treba aj zaobchádzať, tvrdí Kuleba © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Vo štvrtok bude pokračovať proces v kauze prípravy vraždy podnikateľky Volzovej

Okresný súd Bratislava II tento prípad pojednáva od mája 2019.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.