Home / SVET / V blízkosti Mariupoľa sa našiel ďalší masový hrob, môže sa v ňom nachádzať až tisíc mŕtvych

V blízkosti Mariupoľa sa našiel ďalší masový hrob, môže sa v ňom nachádzať až tisíc mŕtvych

23.4.2022 (Webnoviny.sk) – Pri obliehanom ukrajinskom meste Mariupoľ na pobreží Azovského mora našli ďalší masový hrob. V piatok to oznámila tamojšia mestská rada a poradca starostu Petro Andriuščenko.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Mestská rada zverejnila satelitnú fotografiu, ktorú jej poskytla spoločnosť Planet Labs. Na nej sa nachádza masový hrob s rozmermi 45 na 25 metrov, pričom môžu sa v ňom nachádzať telá najmenej 1000 obyvateľov Mariupoľa. Mestská rada uviedla, že masový hrob sa nachádza pri obci Vynohradne východne od Mariupoľa.

Začiatkom tohto týždňa satelitné fotografie od spoločnosti Maxar Technologies odhalili viac ako 200 pravdepodobných masových hrobov v dedine Manhuš západne od Mariupoľa. Objavenie masových hrobov viedlo k obvineniam, že Rusi sa snažia utajiť vyvražďovanie civilistov v meste.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – V blízkosti Mariupoľa sa našiel ďalší masový hrob, môže sa v ňom nachádzať až tisíc mŕtvych © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Na Ukrajine pravdepodobne zomrelo už toľko vojakov ako počas sovietskej vojny v Afganistane

Britské ministerstvo obrany predpovedá, počet obetí, ktorý rastie, sa stane očividnejší pre ruskú verejnosť a „nespokojnosť s vojnou a ochota vyjadriť to, pravdepodobne stúpnu".

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.