Home / SVET / V prípade únosu malej Madeleine McCannovej padli prvé obvinenia, hlavným podozrivým je dlhoročný násilník

V prípade únosu malej Madeleine McCannovej padli prvé obvinenia, hlavným podozrivým je dlhoročný násilník

22.4.2022 (Webnoviny.sk) – Prokurátori v južnom Portugalsku formálne obvinili podozrivého v prípade zmiznutia Britky Madeleine McCannovej pred takmer 15 rokmi počas rodinnej dovolenky.

Prípad konečne nabral smer

Prokuratúra v okrese Faro v regióne Algarve vo svojom vyhlásení nemenovala podozrivého, ale uviedla, že koná na žiadosť nemeckých úradov a v koordinácii s vyšetrovateľmi v Anglicku. Vyšetrovanie podľa prokuratúry vedú vyšetrovatelia z neďalekého mesta Portimao s pomocou justičnej polície.

Madeleine zmizla večer 3. mája 2007 krátko pred svojimi štvrtými narodeninami z apartmánu v dovolenkovom stredisku Praia da Luz v regióne Algarve, zatiaľ čo jej rodičia s priateľmi večerali v neďalekom tapas bare.

Možný únosca si už odpykáva trest

Predvlani nemecké úrady identifikovali ako podozrivého v jej prípade istého Christiana Brücknera. Štyridsaťpäťročný muž, ktorý popiera účasť na zmiznutí dievčatka, si v súčasnosti v Nemecku odpykáva trest za drogové trestné činy a čaká ho aj sedemročný trest za znásilnenie 72-ročnej Američanky v spomenutom portugalskom letovisku Praia da Luz v roku 2005.

Viac k témam: Únos, Vražda, Vyšetrovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – V prípade únosu malej Madeleine McCannovej padli prvé obvinenia, hlavným podozrivým je dlhoročný násilník © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Skonči sa vojna na Ukrajine po obsadení Kramatorska? Môže, ale aj nemusí to tak byť

Podľa bývalého veliteľa strategického velenia Spojeného kráľovstva bude vojna ešte počas leta kulminovať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.