Home / SLOVENSKO / Prokurátor navrhuje pre obvineného Kaliňáka kolúznu väzbu

Prokurátor navrhuje pre obvineného Kaliňáka kolúznu väzbu

21.4.2022 (Webnoviny.sk) – Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry dnes podal návrh na vzatie do väzby obvineného exministra vnútra Roberta Kaliňáka. Ako uviedol hovorca generálnej prokuratúry Dalibor Skladan, konkrétne prokurátor navrhuje kolúznu väzbu, teda väzbu pre obavu z možného ovplyvňovania svedkov.

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry v rámci akcie Súmrak obvinil Roberta Fica, Roberta Kaliňáka, Norberta Bödöra a Tibora Gašpara pre opakovaný zločin ohrozenia obchodného, bankového, poštového, telekomunikačného a daňového tajomstva.

Robert Fico a Robert Kaliňák sú zároveň obvinení zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a prečinu zneužívania právomoci verejného činiteľa.

Viac k témam: akcia Súmrak, Kolúzna väzba, Ovplyvňovanie svedkov, Zločinecká skupina, Zneužitie právomoci verejného činiteľa
Zdroj: Webnoviny.sk – Prokurátor navrhuje pre obvineného Kaliňáka kolúznu väzbu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Kultúrna diverzita a inklúzia nie sú v Nestlé prázdne pojmy, ale každodenná realita

Spoločnosť Nestlé rešpektuje a podporuje jedinečnosť a potenciál ľudí bez ohľadu na rasu, pohlavie, kultúru, sexuálnu orientáciu alebo zdravotné postihnutie. Uviedla to pri príležitosti zajtrajšieho Svetového dňa kultúrnej diverzity.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.