Home / SVET / Putin zrušil útok na mariupoľskú oceliareň Azovstaľ a Šojguovi poďakoval za úspešné dobytie mesta

Putin zrušil útok na mariupoľskú oceliareň Azovstaľ a Šojguovi poďakoval za úspešné dobytie mesta

21.4.2022 (Webnoviny.sk) – Ruský prezident Vladimir Putin nariadil armáde, aby zrušila plány na útok na oceliareň Azovstaľ v obliehanom ukrajinskom meste Mariupoľ. Namiesto toho vyzval ruské sily, aby priemyselnú oblasť zablokovali tak, aby z nej „neunikla ani mucha“.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Počas v televízii odvysielaného stretnutia s ministrom obrany Sergejom Šojguom šéf Kremľa povedal, že by bolo nepraktické zaútočiť na masívny priemyselný areál, ktorý má rozsiahly podzemný bunker. Údajne sa v oceliarni skrýva viac ako 2 000 ukrajinských vojakov a tiež zhruba 1 000 civilistov, informuje spravodajský portál BBC.

Šojgu Putinovi povedal, že okrem Azovstaľu ruské sily dobyli Mariupoľ. Putin mu zagratuloval za úspešnú operáciu, ktorú nazval oslobodením mesta.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Putin zrušil útok na mariupoľskú oceliareň Azovstaľ a Šojguovi poďakoval za úspešné dobytie mesta © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Krajiny G7 pošlú na pomoc Ukrajine takmer 10 miliárd dolárov, aby sa mohla aj naďalej úspešne brániť pred okupantmi

Finančná situácia Ukrajiny nesmie mať žiadny vplyv na schopnosť Ukrajiny úspešne sa brániť, zhodli sa podľa nemeckého ministra financií zástupcovia krajín G7.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.