Home / SVET / Ruskí vojaci podľa Zelenského úmyselne páchajú teror, na juhu Ukrajiny postavili mučiarne a vytvárajú hladomor (video)

Ruskí vojaci podľa Zelenského úmyselne páchajú teror, na juhu Ukrajiny postavili mučiarne a vytvárajú hladomor (video)

18.4.2022 (Webnoviny.sk) – Ruské sily na Ukrajine podľa tamojšieho prezidenta Volodymyra Zelenského úmyselne páchajú teror. Vo svojom večernom prejave národu povedal, že na juhu Ukrajiny postavili mučiarne, unášajú „predstaviteľov miestnych samospráv a kohokoľvek, koho považujú za viditeľného pre miestne komunity“ a kradnú humanitárnu pomoc, čím vytvárajú hladomor.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

V okupovaných častiach Chersonskej a Zaporižžskej oblasti Rusi vytvárajú separatistické štáty a zavádzajú tam ruskú menu. Ukrajinský prezident tiež upozornil, že v meste Charkiv ruské ostreľovanie zabilo za ostatné štyri dni 18 ľudí a zranilo ďalších 106. Plánovaná ruská ofenzíva na východe Ukrajiny sa podľa neho „začne v blízkej budúcnosti“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Zelenskyj tiež vyzval na posilnenie sankcií voči Rusku, aby sa zamerali na celý bankový sektor a ropný priemysel. „Všetci v Európe a Amerike už vidia, ako Rusko otvorene využíva energiu na destabilizáciu západných spoločností. To všetko si vyžaduje väčšiu rýchlosť od západných krajín pri príprave nového, silného balíka sankcií,“ povedal ukrajinský prezident.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Ruskí vojaci podľa Zelenského úmyselne páchajú teror, na juhu Ukrajiny postavili mučiarne a vytvárajú hladomor (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Krajiny G7 pošlú na pomoc Ukrajine takmer 10 miliárd dolárov, aby sa mohla aj naďalej úspešne brániť pred okupantmi

Finančná situácia Ukrajiny nesmie mať žiadny vplyv na schopnosť Ukrajiny úspešne sa brániť, zhodli sa podľa nemeckého ministra financií zástupcovia krajín G7.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.