Home / SVET / Fínsko by sa mohlo rozhodnúť o žiadosti členstva do NATO do niekoľkých týždňov, Švédsko stále váha

Fínsko by sa mohlo rozhodnúť o žiadosti členstva do NATO do niekoľkých týždňov, Švédsko stále váha

13.4.2022 (Webnoviny.sk) – Fínsko sa o žiadosti o členstvo do Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO) rozhodne pravdepodobne skôr do niekoľkých týždňov, ako mesiacov. Fínska premiérka Sanna Marin sa tak vyjadrila po bilaterálnom rokovaní so svojou švédskou partnerkou Magdalenou Andersson v Štokholme. Podľa Marin by bolo najlepšie podobné bezpečnostné rozhodnutia koordinovať so Švédskom. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Fínsky parlament dostal v stredu bielu knihu o zmenách v národnom bezpečnostnom prostredí po útoku susedného Ruska na Ukrajinu. Očakáva sa, že správu zákonodarcovia podpíšu a zverejnia ju ešte v stredu.

Andersson po stretnutí s Marin hovorila opatrnejšie a uviedla, že Švédsko stále zvažuje svoje rozhodnutie. Podotkla pritom, že v septembri sa v krajine konajú voľby. Fínsko a Švédsko sú oficiálne takzvané nezúčastnené krajiny. Od začiatku vojny na Ukrajine sa však diskutuje o možnosti ich vstupu do NATO.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Fínsko by sa mohlo rozhodnúť o žiadosti členstva do NATO do niekoľkých týždňov, Švédsko stále váha © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Krajiny G7 pošlú na pomoc Ukrajine takmer 10 miliárd dolárov, aby sa mohla aj naďalej úspešne brániť pred okupantmi

Finančná situácia Ukrajiny nesmie mať žiadny vplyv na schopnosť Ukrajiny úspešne sa brániť, zhodli sa podľa nemeckého ministra financií zástupcovia krajín G7.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.